RU

Основні замовники джинси в онлайн-медіа за два місяці - ІМІ

05.12.2019, 14:07
Основні замовники джинси в онлайн-медіа за два місяці - ІМІ - Фото
Фото: imi.org.ua

Основними замовниками джинси в онлайн-медіа є комерційні компанії і бізнес, на які припало 24% загальної кількості джинси. Про це свідчить дослідження Інституту масової інформації

На другому місці за кількістю матеріалів з ознаками замовності - партія Опозиційна платформа - За життя (18,1%).

В ІМІ уточнили, що новим антитрендом четвертого кварталу 2019 року стала поява матеріалів з ознаками замовлення, вони були спрямовані проти конкретних законопроектів.

Наприклад, онлайн-медіа розміщували багато матеріалів проти законопроекту 1210 (11,6% загальної кількості матеріалів з ознаками замовлення) і проти законопроекту №2336-2  (7,9% загальної кількості матеріалів з ознаками замовності).

На думку експертів ІМІ, такий високий відсоток контрлобізму може свідчити про те, що за ним стоять економічні інтереси окремих олігархів і великих компаній.

Серед найбільших замовників джинси виявилися олігарх  Рінат Ахметов (8,6% всіх матеріалів з ознаками замовності повідомляли про ДТЕКУкртелеком і Фонд Ахметова) і автовиробники (8,6% джинси припало на "нові" і "потужні" автомобілі).

В ІМІ підкреслили, що не було виявлено замовних матеріалів на сайтах Ліга, Українська правда і Тиждень.

Натисніть для збільшення

Фото: imi.org.ua

Тільки 8,2% матеріалів з ознаками замовлення були умовно марковані як реклама, але це маркування не відповідає законодавству.

Моніторинг проводився в жовтні-листопаді 2019 року серед 17 онлайн-медіа, повна вибірка склала більше 20 000 новин.

  • 13 червня повідомлялося, що, за даними ІМІ, 57% матеріалів з ознаками політичного замовлення в національних онлайн-медіа стосувалися партії Опозиційна платформа - За життя.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини