RU

Органи відмовляють, їжа сниться: Джемілєв про голодування

14.06.2018, 16:36
Органи відмовляють, їжа сниться: Джемілєв про голодування - Фото
Мустафа Джемілєв (фото - LIGA.net)

Що відбувається з організмом людини, коли вона починає голодування, і як повернутися до нормального способу життя, якщо вдасться вижити. Про це розповів Українській правді один з лідерів кримськотатарського національного руху, дисидент Мустафа Джемілєв, який 15 років провів в ув'язненні і голодував 303 дні.

За його словами, перші дні після подачі заяви про голодування, ув'язнений знаходиться з сусідами по камері, які нерідко піднімають бунт, боячись смерті "політичного", якого незабаром переводять в "одиночку".

Приблизно на 7-й або 10-й день голодування, як правило, вже є своєрідний "трупний" запах з рота. В цьому випадку можуть почати годувати примусово і робити уколи.

"Думаю, Сенцов (Олег Сенцов - ред.) дійсно погодився на примусове годування, і це правильно. Тому що якби він не погодився, вже можна було б рахувати дні до його смерті", - сказав він, уточнивши, що, якщо і без його згоди, то "це теж добре".

Поступово відмовляють органи, постійна слабкість, запаморочення, каже Джемілєв.

"Засинаєш - все одно їжа сниться", а наглядачі постійно лякають - "ти скоро помреш", - зазначає він.

На 40-й день Джемілєва водили до психіатра. Він вважає, що публічний розголос голодування допоможе ув'язненому уникнути оголошення його "хворим".

Вихід з голодування є не менш небезпечним і на 30-й, і 303-й день відмови від їжі. Джемілєва, наприклад, два місяці "тримали" в лікарні Омська. Через величезний апетит, згадав він, можна переїсти і "буде заворот кишок", тверда їжа теж шкідлива.

Він звертає увагу, що в авторитарній Росії голодування не дає багато шансів "політичному" на звільнення. Тільки "коли людині залишилося жити трохи".

"Наприклад, Анатолій Марченко (дисидент, правозахисник - ред.) в 1989 році оголошував голодування і в результаті помер. Він теж, як Олег Сенцов, вимагав звільнення всіх політв'язнів", - нагадав Джемілєв.

Лідер кримськотатарського народу додав, що в'язні Олег Сенцов і Олександр Кольченко вимагають звільнення не для себе, а для інших, і підтримка суспільства є вкрай важливою.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини