RU

Опубліковано тексти законопроєктів про колабораціонізм на користь Росії: що пропонується

26.02.2021, 09:55
Опубліковано тексти законопроєктів про колабораціонізм на користь Росії: що пропонується - Фото
Фото: пресслужба президента

На сайті Верховної Ради з'явилися тексти двох законопроєктів про колабораціонізм: вони дають визначення пособництва державі-окупанту РФ, пропонують обмежувати таких громадян в правах, а також криміналізують їх дії проти України. Зміст документів прив'язаний до ст. 111-1 Кримінального кодексу (держзрада).

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Законопроєкт №5143 встановлює кримінальну відповідальність за пособництво РФ і обмежує таким особам доступ до виборів, військової служби та держтаємниці.

Крім цього, документ встановлює додаткові правові підстави для ліквідації партій колабораціоністів, їх громадських, благодійних або релігійних організацій, профспілок і громадських формувань з охорони громадського порядку і держкордону.

Законопроєкт №5144 обмежує посібникам РФ доступ до державних посад і посад у місцевому самоврядуванні, регулює ліквідацію їх юросіб, а також визначає терміни покарання за колабораціонізм – аж до 15 років в'язниці.

Читайте також: Санкції проти Медведчука і його оточення. Оприлюднено указ: що в ньому

"Колабораціонізм як явище підриває нацбезпеку і становить безпосередню загрозу держсуверенітету, територіальній цілісності, конституційному ладу та іншим національним інтересам, тому повинен нести відповідальність згідно із законом", – йдеться в коментарі до тексту документа.

Автори законопроєктів вважають, що врегулювання в країні після закінчення війни неможливе без відновлення справедливості і урізання прав посібників агресора.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини