RU

Опубліковано рейтинг публічності місцевої влади в Україні

11.11.2014, 13:15
Опубліковано рейтинг публічності місцевої влади в Україні - Фото
cb0b3577a5cd1aa440bb51582b7bc825.jpg
Тільки два українських міста - Івано-Франківськ і Вінниця - отримали оцінку задовільно в Індексі публічності місцевого самоврядування від ДП Опора. Про це на прес-конференції повідомив координатор проекту Олександр Неберикут.

Як передає кореспондент
ЛІГАБізнесІнформ, рейтинг міст розподілений на чотири блоки: 81-100% - публічні міста, 61-80% - задовільний рівень, 41-60% - низький рівень, 0-40% - непублічні міста.

Жоден з українських муніципалітетів не потрапив в категорію публічних. Максимальний результат отримали тільки два міста в категорії задовільний рівень: Івано-Франківськ (67%) і Вінниця (63%). Третє місце і низький рівень отримав Київ (58%).

колонки.jpg
"Перша колонка - це загальний рівень публічності. Фактично у нас в цьому році тільки два міста, які досягли цього показника публічності і знаходяться на задовільному рівні публічності: Вінниця та Івано-Франківськ. Жодна з міських рад обласних центрів не досягла високого рівня публічності. Переважна кількість органів місцевого самоврядування, посадових осіб не виконують належним чином ті приписи законодавства, які стосуються публічності. Основний перелік міст - це міста з низьким рівнем публічності. Трохи кращі позиції у Києва, Сум, Луцька, значно гірші позиції - у Харкова, Херсона, Луганська, вони на межі між непублічністю і низьким рівнем публічності. Черкаси та Донецьк - це міста взагалі непублічні в сукупності тих процедур, які здійснює міський голова, міськрада, депутати - вони виконуються менш ніж на 40%", - розповів Неберикут, представляючи результати дослідження.

карта.jpg

За його словами, в рейтингу публічності міських глав лідирують чотири мера: Івано-Франківська (68%), Вінниці (67%), Хмельницького (63%) та Києва (62%). Найменш публічний мер в Україні - міський голова Харкова  Геннадій Кернес (36%).

"Ми отримали, в тому числі, і несподіваний результат - це падіння позицій Львова, який був на третьому місці в 2013 році в рейтингу публічності міських голів, а зараз його рівень публічності визнаний низьким (56%, 12-е місце в рейтингу, - ред.)", - сказав він.

Координатор зміни Індексу публічності в Донецьку Олександр Клюжев, коментуючи результати міста (34%), зазначив, що в 2013 році шанси на розвиток територіальної громади виглядали перспективними. "Але, на жаль, зовнішня агресія Росії і діяльність терористичних організацій призвели до деградації практик взаємодії між органами влади та громадянами в Донецьку, і по абсолютній більшості показників є регрес", - підкреслив Клюжев.

Індекс публічності розраховувався по 24-м українським містам на основі проведення моніторингових візитів до органів місцевого самоврядування (близько 400), моніторингу інформаційних ресурсів муніципалітетів і подачі інформаційних запитів (всього подано більше 700) до міських голів, міських рад та безпосередньо депутатів.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини