Опублікована інтерактивна карта катастрофічної вирубки Карпат

14.07.2016, 11:34
Опублікована інтерактивна карта катастрофічної вирубки Карпат - Фото
Фото: texty.org.ua

Від бензопил в Україні не захищені навіть природні парки і заповідники, нарікають журналісти, які становлять наочну карту масштабних вирубок лісу

Загальна площа лісу в чотирьох гірських областях на заході України становить 2,2 млн га - майже чверть від усіх лісів країни. Всього в Україні лісом покрито 16% території країни, в карпатських регіонах - 40%, на Закарпатті - 51%. Це третій показник в Європі після Швеції та Фінляндії, але за цим критерієм країна стрімко скочується вниз через масштаби вирубок лісу, йдеться в матеріалі  Texty.

"У районі гори Попадя, від села Осмолода (Івано-Франківська область) до Лопухіва (Закарпаття) вирізана територія розміром понад тисячу футбольних полів. Від бензопил не захищені навіть природні парки і заповідники. До мораторію на експорт ліс приносив чимало валюти: вирубки годували і бідне населення гір, і худий український бюджет", - прокоментували автори матеріалу.

Проаналізувавши дані супутникових знімків основної частини українських Карпат, журналісти вибрали кілька ділянок, які постраждали найбільше, і підрахували масштаби екологічної катастрофи.

Інтерактивна карта доступна після натискання на картинку нижче:

Опублікована інтерактивна карта катастрофічної вирубки Карпат

На карті червоним кольором позначені території вирубок, здійснених за останні чотири роки - з літа 2011-го по червень 2015 року. Також користувач може переглянути карту в режимі "природний колір" - без червоних маркерів вирубок. Ще одна доступна можливість - порівняти супутникові знімки Карпат за серпень 2000 і червень 2015 року, щоб побачити, як змінилися вирубки за 15 років.

За даними Держлісагентства, в середньому по Україні один гектар вирубаного лісу дає 240 кубометрів деревини. У Карпатах цей показник вище - в середньому 300-400 кубометрів на 1 га.

"А тепер уявіть величезний куб з цільного дерева. Гігантський дерев'яний куб з довжиною ребра в 1 км. А тепер уявіть ще один такий же. Приблизно так виглядав би загальний запас деревини в усіх лісах України", - йдеться в коментарі до карти.

Читайте також: Туристи показали масштаби вирубки лісу на Закарпатті

У 2015 році в Україні заготовлено 19 млн кубометрів деревини: тобто, приблизно 80 тисяч гектарів лісу, майже 1% від усіх запасів. У минулому році підприємства Державного агентства лісових ресурсів, яке управляє 73% територій лісів, поповнили бюджет понад 3 млрд грн. Решта 27% лісів належать місцевому самоврядуванню, Мінагрополітики, Міноборони, природним паркам і ін.

11 травня 2016 року Кабмін заборонив санітарну вирубку лісів до перегляду нормативно-правових актів, які її регулюють. Також було прийнято рішення про звільнення керівника Держлісагентства Олександра Ковальчука.

Читайте також: У затопленні Західної України звинувачують незаконну вирубку лісу

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев