RU

Опозиція знайшла спосіб не виконувати закон про мови

09.08.2012, 11:54
Опозиція знайшла спосіб не виконувати закон про мови - Фото
Сергій Соболєв
У зв'язку з підписанням президентом закону про мови місцеві ради проведуть сесії-віче з відновлення конституційного ладу на своїх територіях. Про це повідомив член ради об'єднаної опозиції Сергій Соболєв сьогодні на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Соболєв зазначив, що вчора таке рішення було прийнято в одному з міст Львівської області.

"На території цих громад буде діяти стаття 10 Конституції, ніхто не має права її скасувати. На території громад діятиме рішення від 1999 року Конституційного суду, де чітко визначено статус державної мови і, крім того, фактично зараз починається процес невизнання нелегітимного рішення Януковича, який підписав незаконний акт про мови України", - сказав він.

Також, за словами Соболєва, на цих сесіях буде прийматися рішення про імпічмент президенту Януковичу, і кожен депутат підпишеться під ним.

Ще один член ради об'єднаної опозиції Анатолій Гриценко повідомив, що опозиція буде роз'яснювати громадянам незаконність "акта про мови", який був прийнятий і підписаний в порушення Конституції і законів України. Він також підкреслив, що опозиція не братиме участь в проанонсованому президентом удосконалення даного документа восени.

Нагадаємо, вчора президент України Віктор Янукович підписав скандальний закон N5029-VI "Про основи державної мовної політики", одночасно доручивши Кабінету міністрів створити робочу групу із залученням громадськості, відомих діячів освіти, науки і мистецтв, провідних фахівців з мовних питань для розробки і внесення системних пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок використання мов в Україні.

Досьє на Сергія Соболєва
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини