RU

Опозиція згодна на змішану систему виборів до Ради

10.11.2011, 17:45
Опозиція згодна на змішану систему виборів до Ради - Фото
0df4396ff1905eeaef0864eeb3c0a50e.jpg
В опозиційних парламентарів, які входять до складу комісії Верховної Ради з підготовки нового виборчого законодавства, є три блоки пропозицій до закону про вибори народних депутатів. Про це заявив голова комісії, депутат від НУНС Руслан Князевич.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, перший блок пов'язаний з політичними аспектами документа.

"Ми можемо розглядати законопроект про вибори депутатів за змішаною системою (проект більшості, - ред.) за умови зміни пропорцій: ми пропонуємо 300 народних депутатів обирати за пропорційною системою, а 150 - за мажоритарною", - сказав Князевич.

Крім того, опозиція вимагає забезпечити участь у виборах виборчих блоків партій, причому прохідний бар'єр для блоків і політичних сил має бути однаковим. "Ми готові розпочати дискусії щодо зниження бар'єру, починаючи з 1%", - наголосив він.

Другий блок вимог, за словами Князевича, стосується забезпечення демократичності виборчого процесу. Зарубіжні виборчі ділянки повинні створюватися виключно при закордонних дипустановах і військових формуваннях.

Крім того, опозиція наполягає на наступних нормах: щоб помилки та неточності, виявлені у поданих на реєстрацію документах, підлягали виправленню і не були підставою для відмови в реєстрації; щоб було встановлено вимогу щодо ступеня захисту виборчого бюлетеня; щоб рішення комісій про голосування виборця на дому приймалося на підставі його заяви та медичної довідки; щоб була можливість судового оскарження та визнання недійсними виборів в одномандатному окрузі.

Третій блок питань, як зазначив Князевич, стосується того, щоб з тексту документа не зникла низка норм, які в ньому вже є, - зокрема, про те, що рішення комісій приймаються більшістю від її складу, що до складу дільничних і окружних комісій повинні обов'язково входити по одному представнику від фракцій, представлених у парламенті.

Останнє, на чому акцентував увагу Князевич - в законі, за яким в 2012 році пройдуть парламентські вибори, повинні бути відсутніми будь-які можливості для зняття з реєстрації кандидатів, крім їх невідповідності вимогам, встановленим Конституцією.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини