RU

Опозиція вважає, що за підставними партіями стоїть Клюєв

14.09.2012, 13:33
Опозиція вважає, що за підставними партіями стоїть Клюєв - Фото
Фото: byut.com.ua
ЦВК змінила порядок жеребкування, щоб віддати дільничні виборчі комісії регіоналам і їх сателітам. Про це сьогодні на прес-конференції заявив перший заступник лідера партії Батьківщина Олександр Турчинов.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Турчинов підкреслив: "Вчора стався безпрецедентний випадок. Під контролем Адміністрації президента і Партії регіонів Центральна виборча комісія змінила раніше прийняте рішення про проведення жеребкування по членам дільничної комісії".

Турчинов зазначив, що технологія була відпрацьована на окружних виборчих комісіях, коли замість жеребкування по кожній комісії окремо була проведена одна, і місця в комісіях отримали партії, підконтрольні регіоналам і Адміністрації президента. "Представники опозиції в результаті цього жеребкування не отримали жодного місця в окружних виборчих комісіях. Таку ж технологію вони вирішили відпрацювати і на рівні дільниць, і вчора ЦВК скасувала своє рішення про те, що жеребкування проводиться по кожній дільничній комісії", - сказав він.

Турчинов пояснив, що окреме жеребкування відповідає закону про вибори і просто логіці, оскільки в дільничних комісіях різна кількість членів. "Вони керуються не логікою, Конституцією, законодавством, вони керуються вказівками керівництва штабу Партії регіонів і самі міняють свої рішення", - заявив він.

У свою чергу, один з лідерів опозиції Арсеній Яценюк підкреслив, що таким чином порушено принцип рівності представництва партій у виборчих комісіях. Він звернув увагу на те, що за останні кілька тижнів підконтрольні владі партії провели істотну кількість замін в окружних виборчих комісіях. Зокрема, за словами Яценюка, партія Братство провела 226 замін, Російський блок - 226, Русское единство - 221, Союз анархістів України - 219, політична партія Русь єдина - 230, партія Єдина родина - 211 замін.

"Це не партії, і це ніякі не члени виборчих окружних комісій від цих партій. Все це - представники, яких особисто курирує секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв, який мріє про посаду прем'єр-міністра і розуміє, що якщо він програє вибори, він прем'єром не стане. А вирішити проблему прем'єрства шляхом демократичних виборів неможливо, тому що вибори вони точно програють", - заявив він.

Яценюк підкреслив, що опозиція вимагає від ЦВК незалежності у прийнятті рішень, від президента - виконання чинного закону, а "Клюєв нехай займається питаннями національної безпеки і оборони, а не своїм прем'єрським кріслом і виграшем на наступних парламентських виборах шляхом їх фальсифікації".

Нагадаємо, вчора ЦВК вніс зміни до своєї постанови "Про порядок проведення жеребкування по включенню кандидатур в склади дільничних виборчих комісій з виборів народних депутатів України" від 17 травня 2012 року. Попередня редакція постанови передбачала проведення жеребкування по всім дільничним комісіям. "Тепер фактично буде проведене одне жеребкування", - роз'яснив член ЦВК Олександр Шелестов.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини