RU

Опозиція внесла до Ради свій варіант звільнення Тимошенко

24.10.2013, 11:23
Опозиція внесла до Ради свій варіант звільнення Тимошенко - Фото
Юлія Тимошенко (фото - ЕРА)
Три опозиційні фракції внесли до парламенту закон про заборону виборчого правосуддя і зняття перешкод для підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Про це заявив голова політради Батьківщини Арсеній Яценюк.

Згідно з проектом закону, засуджений, щодо якого міжнародними судовими інстанціями та відповідними органами міжнародних організацій встановлено факти застосування виборчого правосуддя або порушення Україною ст. 18 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, підлягає помилування згідно з Конституцією України, або амністії.

Крім того, законом передбачається застосувати повну індивідуальну амністію стосовно Юлії Тимошенко, звільнивши її від відбування призначеного вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 року основного покарання у вигляді позбавлення волі на сім років і додаткового покарання у вигляді позбавлення права займати посади в органах державної влади строком на три роки. "Вважати судимість Юлії Тимошенко, згідно з вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011, знятою; звільнити Юлію Тимошенко негайно з моменту набрання чинності даного закону", - сказано в повідомленні.

"Проект закону внесений з метою підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС і його державами - членами та недопущення політичних репресій, випадків застосування кримінальної юстиції для боротьби з політичними опонентами", - заявили в опозиції.

Нагадаємо, Україна розраховує підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом. Умова Брюсселя - звільнення Тимошенко. Головний обговорюваний варіант - екс -прем'єра відпустять на лікування до Німеччини, де вона  як очікується , буде в безпеці.

У Раді є два інші законопроекти, пов'язані з Тимошенко. Один з них належить позафракційному депутату Сергію Міщенку, інший - позафракційній Анжеліці Лабунській. Ключова різниця між двома законопроектами полягає в тому, що Міщенко фактично пропонує лише зробити паузу для засудженого на час лікування - після лікування засуджений повертається в Україну і продовжує відбувати термін.

Законопроект Лабунської N3461 пропонує звільняти хворих ув'язнених від подальшого терміну. "Приймаючи рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, суд зобов'язаний одночасно прийняти рішення про звільнення такої особи від покарання через хворобу", - пропонує Лабунська.

Рішення про лікування за кордоном приймається за умови, що засуджений протягом не менше 365 днів безперервно проходив стаціонарне лікування в лікарні (за межами пенітенціарних установ) та таке лікування не привело до повного одужання.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини