RU

Опозиція і влада в Раді прийняли євроінтеграційні закони

18.04.2013, 11:51
Опозиція і влада в Раді прийняли євроінтеграційні закони - Фото
a9d27885d2c87b5a779fb74a65f16842.jpg
Верховна Рада України прийняла євроінтеграційні закони. За зміни до закону про приведення національного законодавства у відповідність до стандартів кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією N2802 проголосували 362 народні депутати.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, відповідно до закону, термін "хабар" замінюється терміном "неправомірна вигода", що передбачено конвенцією і охоплює не тільки матеріальну, а й немайнову вигоду.

Також передбачена криміналізація всіх елементів активного і пасивного хабарництва. Встановлюється кримінальна відповідальність за прийняття пропозиції осіб або обіцянку неправомірної вигоди. Передбачено відповідальність за корупційні дії в інтересах третіх сторін.

Крім цього, депутати внесли зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо виконання плану дій щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму з Україною. За відповідний закон N2803 проголосували 362 народних депутатів.

Тепер у Кримінальному кодексі з'явиться поняття "спеціальна конфіскація", визначаються випадки її застосування. У Кримінально-процесуальному кодексі визначається порядок вирішення питання про спеціальну конфіскацію. Як сказано в пояснювальній записці до документа, ввести таку конфіскацію рекомендується Україні групою держав Ради Європи проти корупції (GRECO). Нові правила конфіскації та арешту доходів, одержаних злочинним шляхом, дозволять застосовувати арешт або конфіскацію не тільки до прямих, але й до непрямих доходам. Механізм спеціальної конфіскації вводиться за корупційні дії в органах державної влади та органах місцевого самоврядування як спосіб відшкодування збитків, завданих державі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини