RU

Опозиція пропонує звільнити суддю за відмову звільнити активіста

09.01.2014, 15:38
Опозиція пропонує звільнити суддю за відмову звільнити активіста - Фото
Павло Петренко
Опозиція внесла до Верховної Ради постанову про порушення дисциплінарного провадження щодо судді Христини Гладун та звільнення її від займаної посади у зв'язку з порушенням нею присяги. Про це заявив народний депутат фракції Батьківщина Павло Петренко, передає прес-служба партії.

"Ми будемо вимагати від Верховної Ради негайно розглянути цю постанову і прийняти відповідне рішення. Ми не дозволимо з'являтися в країні новим "Кірєєвим", - зазначив депутат.

За його словами, розглядаючи справу Ярослава Притуленка, суддя Крістіна Гладун фактично показала повне нівелювання з боку судової системи норм закону про повну декриміналізацію дій активістів Євромайдану, які брали участь в мирних акціях протесту.

"Вона протизаконно взяла на себе функції Конституційного суду і прийняла рішення, що не може застосувати закон, прийнятий Верховною Радою, тому що він, на її думку, не відповідає Конституції. Вчора вона вчинила дії, які підпадають під кілька статей Кримінального кодексу - це винесення неправосудних рішень, перевищення службових повноважень, відповідальність за незаконний арешт і утримання під вартою громадян", - сказав Петренко.

Він зазначив, що опозиція також вимагатиме від Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів відкрити дисциплінарне провадження щодо цієї судді.

Нагадаємо, вчора Печерський суд відмовився зобов'язати прокурора звільнити Ярослава Притуленка, одного із затриманих після подій на Банковій 1 грудня минулого року, який як і раніше залишається в СІЗО, за законом про реабілітацію учасників акцій протесту. Таке рішення ухвалила суддя Крістіна Гладун. В обгрунтуванні свого рішення суддя зазначила, що закон чітко не визначає, які саме особи і за які дії повинні бути звільнені. Вона розкритикувала закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання у зв'язку з подіями, що мали місце під час проведення мирних зібрань", порівнюючи його з законом про амністію.

Як відомо, 19 грудня Верховна Рада прийняла закон про недопущення переслідувань учасників акцій протесту. Закон передбачає звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які були учасниками акцій протестів і масових заходів у період з 21 листопада і до дня набрання чинності закону. Також передбачено, що всі кримінальні справи і провадження з приводу адміністративних правопорушень повинні бути закриті. Особи, залучені до кримінальної відповідальності у зв'язку з даними подіями, підлягають звільненню від відповідальності і визнаються не мають судимості.

23 грудня президент України Віктор Янукович підписав закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання у зв'язку з подіями, що мали місце під час проведення мирних зібрань". 26 грудня закон набув чинності.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини