RU

Опозиція вимагає покарати путчистів

05.04.2013, 17:58
Опозиція вимагає покарати путчистів - Фото
6ef80c4b3451fb07205be560476d451f.jpg
Три опозиційні партії - Батьківщина, УДАР та Свобода - закликали Генеральну прокуратуру України розслідувати обставини виїзного засідання Верховної Ради і притягнути до відповідальності причетних, сказано в зверненні лідерів партій до генпрокурора Віктора Пшонки.

Опозиціонери відзначають, що за регламентом засідання парламенту повинні проходити в будівлі парламенту, і навіть рішення про перенесення сесійного засідання в інше приміщення має бути прийняте на пленарному засіданні саме в будівлі Верховної Ради, чого парламент не робив. "За таких обставин засідання Верховної Ради, яке відбулося 4 квітня 2013 року з вул. Банкова, 6-8, в місті Києві, є нелегітимними, а всі прийняті рішення на даному засіданні не мають жодної юридичної сили", - заявили в опозиції.

Крім того, додають в опозиції, при проведенні засідання на Банковій не була дотримана процедура організації і ведення засідання, не забезпечено було особисте голосування депутатів, частини яких навіть не було в Україні - в залі засідань на Банковій фактично перебували 182 депутата. "Це - приклад порушення Конституції, згідно з якою ВР приймає закони, постанови та інші акти більшістю від її конституційного складу - тобто не менше ніж 226 народних депутатів", - йдеться у спільному зверненні.

Також, відзначили опозиціонери, депутатів від трьох партій на виїзне засідання Партія регіонів та КПУ не пустили, заблокувавши вхід.

Дії провладної більшості в опозиції назвали "незаконним захопленням державної влади", за що передбачається до 10 років позбавлення волі.

Опозиція вимагає від Генпрокуратури терміново розслідувати обставини засідання на Банковій 4 квітня, вжити заходів і притягнути винних до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, вчора парламентська більшість провела альтернативні засідання парламенту в комітетах Ради на вулиці Банковій, де прийняла ряд законів і перерозподілила більше 6 млрд.грн. з державного бюджету. Опозицію на засідання не пустили. Конституція прямо забороняє проводити засідання парламенту де-небудь, окрім будівлі під куполом на Грушевського. У той же час регіонали керувалися регламентом парламенту, який допускає виїзні засідання. Регламент - це документ, що має статус закону. Приймається депутатами і регулює роботу парламентаріїв. В опозиції кажуть, що збори регіоналів були незаконними і обіцяють в майбутньому вирішити це питання на рівні Генпрокуратури.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини