RU

Опозиція вимагає переформатувати ЦВК до грудневих виборів

11.09.2013, 12:19
Опозиція вимагає переформатувати ЦВК до грудневих виборів - Фото
520937c31261b21f2d16fdb44ebd0065.jpg
Опозиція наполягає на переформатування ЦВК до виборів у проблемних округах. Про це заявив народний депутат від фракції Батьківщина Руслан Князевич у своєму виступі на засіданні круглого столу за законодавством про вибори, організованому Міністерством юстиції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Князевич підкреслив, що Україна повинна була виправити недоліки в законі про вибори народних депутатів, які призвели до проблем у підрахунок голосів на п'яти округах. Він також нагадав, що перевибори призначені на 15 грудня і з 15 жовтня стартує нова виборча кампанія.

Проте, за його словами, проблеми в законодавстві залишаються і стосуються зокрема умов формування виборчих комісій - від центральної до дільничних. Князевич підкреслив, що склад ЦВК в даний час не забезпечує пропорційного представництва парламентських фракцій і таким чином на сьогоднішній день не можна говорити про її об'єктивної та неупередженої позиції.

Депутат також нагадав, що термін повноважень більшості членів ЦВК закінчується найближчим часом і якщо комісія не буде переформатована на нових умовах, про її об'єктивності не можна буде говорити протягом найближчих семи років. "Діяльність такої комісії породить ті ж проблеми, про які ми зараз говоримо... Найбільша проблема - це не виконання законодавства або його виконання таким специфічним чином, який апріорі дає прерогативу або перевага тій політичній силі, яка контролює центральну і місцеві окружні та дільничні комісії" , - сказав він.

За словами Князевича, в України є унікальний шанс напередодні саміту у Вільнюсі знайти консенсус в парламенті з даного питання і внести зміни до закону про вибори народних депутатів.

У свою чергу міністр юстиції Олена Лукаш висловила сумніви в тому, що зміна до закону про вибори можуть бути внесені найближчим часом. Вона зазначила, що свої зауваження до розробленого Кабінетом міністрів законопроекту Венеціанська комісія подасть у жовтні, після чого законопроект має бути доопрацьований.

Нагадаємо, Верховна Рада призначила вибори в проблемних округах на 15 грудня.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини