RU

Опозиція вибрала нову кандидатуру на пост омбудсмана

28.03.2012, 12:40
Опозиція вибрала нову кандидатуру на пост омбудсмана - Фото
Катерина Левченко (фото - helsinki.org.u
Народні депутати від опозиції висунуть кандидатом на пост уповноваженого Верховної Ради з прав людини президента міжнародного правозахисного центру "Ла Страда-Україна" Катерину Левченко. Таке рішення було прийнято на засіданні фракції 23 березня, пише Комерсант-Україна.

"Фракція вирішила висунути Катерину Левченко. Вона відомий правозахисник, людина, яка, серед іншого, займається й проблемами гендерної рівності, крім того, депутат минулого скликання Ради", - перший заступник голови комітету з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин Віктор Таран (БЮТ ).

Левченко прийняла пропозицію опозиції. "Після того як Євген (Захаров, - ред.) вирішив не висувати свою кандидатуру, мені подзвонили з секретаріату фракції БЮТ-Батьківщина й запросили на засідання - я повернулася з відрядження і вже в п'ятницю відповідала на запитання депутатів про свою діяльність як правозахисника", - розповіла вона.

Необхідні для реєстрації цієї ініціативи 113 підписів опозиція обіцяє зібрати "найближчим часом". Поки цього не сталося, офіційно на посаду омбудсмана претендує тільки кандидат від Партії регіонів, представник уряду в Євросуді Валерія Лутковська.

Представники більшості вважають, що шанси бути обраною у Левченко не високі.

Нагадаємо, 15 березня Верховна Рада не змогла обрати нового уповноваженого парламенту з прав людини замість Ніни Карпачової, у якої 7 лютого 2012 року закінчився термін повноважень. Валерія Лутковська набрала 212 голосів, Євген Захаров - 134. Після цього Захаров відмовився висувати свою кандидатуру повторно.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини