RU

Опозиція в Раді робить ставку на силу, - політолог

28.12.2012, 14:50
Опозиція в Раді робить ставку на силу, - політолог - Фото
Володимир Фесенко
Опозиція у Верховній Раді зробила ставку на силову тактику, яка дозволяє їй змушувати владу до компромісу і зривати результативні голосування. Про це заявив голова правління Центру прикладних політичних досліджень Пента Володимир Фесенко сьогодні на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Фесенко зазначив, що якщо в парламенті шостого скликання зіткнення були лише по найбільш гострим питанням, таким як мова або "харківські угоди", то у Верховній Раді сьомого скликання зіткнення відбуваються при порушенні вимоги персонального голосування, появі "тушок" і так далі. "На мою думку, опозиція свідомо зробила ставку на силову тактику, на досить жорстку лінію поведінки по відношенню до своїх опонентів з провладної більшості", - сказав він.

"Для опозиції це ще й тактичний прийом. Вони розуміють, що голосів у Партії регіонів та її союзників не вистачає, і тому, акцентуючи увагу на персональному голосуванні, зокрема, і силовим способом, вони можуть зривати результативні голосування", - сказав він.

За його словами, такої поведінки від опозиційних фракцій, передусім від ВО Свобода, очікують виборці. Крім того, атака на перших "тушок" стала для опозиції досить успішною профілактикою - нові "тушки" поки не з'являються. Це стало також стримуючим фактором для регіоналів, які не поспішають залучати в свою фракцію опозиційних депутатів, щоб не спровокувати нові конфлікти. "По-моєму, в опозиції зрозуміли, що вони таким чином можуть підштовхувати більшість до компромісів з собою", - зазначив він.

Фесенко впевнений, що час від часу в парламенті будуть виникати жорсткі конфлікти з таких проблем, як, наприклад, Митний союз. У той же час, будуть питання, по яких опозиції доведеться співпрацювати з більшістю. Йдеться про реформу виборчого законодавства, що є однією з вимог Євросоюзу.

Нагадаємо, в грудні запрацювала Верховна Рада сьомого скликання. Тільки в перші два пленарні дні в сесійній залі відбулося кілька бійок і бійок між представниками опозиції і більшості.

Досьє на Володимира Фесенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини