RU

Опозиція відмовилася змінювати Конституцію в асамблеї Януковича

18.05.2012, 12:54
Опозиція відмовилася змінювати Конституцію в асамблеї Януковича - Фото
Сергій Соболєв
Опозиція не увійде до складу Конституційної асамблеї, оскільки вважає, що президент Віктор Янукович створив неконституційний орган. Про це журналістам заявив член фракції БЮТ Сергій Соболєв.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Соболєв підкреслив: "Ми і раніше заявляли, що Конституційна асамблея - неконституційний орган. Такий орган може створювати виключно Верховна Рада".

Соболєв нагадав, що всі зміни до Конституції України або нові Конституції завжди готувалися конституційним органом, який створювався в парламенті - спеціальною комісією Верховної Ради. "Конституційна асамблея - такого органу в принципі не існує", - сказав він.

За його словами, Конституційна асамблея може бути дорадчим органом при президенті України: "Було б дивно, якби опозиція увійшла в дорадчий орган при президенті ... Якщо дійсно хочуть міняти Конституцію, такий орган повинен бути створений при Верховній Раді".

Нагадаємо, 17 травня президент підписав указ "Про Конституційну асамблею" . Згідно з документом, Конституційна асамблея - спеціальний допоміжний орган при президенті України. У його завдання входить підготовка законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції України, організація суспільного, професійного (за участю міжнародних експертів) обговорення цього законопроекту, а також доопрацювання тексту за результатами обговорення. Потім асамблея надає доопрацьований текст змін до Конституції президенту України, який вносить його на розгляд Верховної Ради.

До складу асамблеї входить не більше 100 членів, які є громадянами України, мають професійну підготовку та досвід роботи в сферах державного і правового будівництва, що користуються авторитетом у суспільстві. Персональний склад затверджується президентом України.

Конституційна асамблея утворена у складі 94 чоловік. Поки в ній немає представників опозиційних партій.

Асамблея Януковича: президент взявся за Конституцію

Досьє на Сергія Соболєва
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини