RU

Опозиція відмовилася вносити кандидатуру в омбудсмани

06.04.2012, 12:36
Опозиція відмовилася вносити кандидатуру в омбудсмани - Фото
Сьогодні Катерина Левченко забрала документи з профільного комітету (фото - www.minjust.gov.ua)
Опозиційні фракції не висунули директора міжнародного правозахисного центру Ла Страда-УкраїниаКатерину Левченко на пост уповноваженого Верховної Ради з прав людини. На цю посаду претендує лише одна кандидатура, яка представляє команду більшості - представник уряду в Європейському суді з прав людини Валерія Лутковська.

Процедура висунення кандидатів, як мовиться в повідомленні прес-служби Верховної Ради, завершилася 4 квітня (за десять днів до таємного голосування). 27 березня в парламент надійшла пропозиція від 261-го депутата про висунення на посаду омбудсмана кандидатури Лутковської.

За дорученням спікера Володимира Литвина документи для розгляду та підготовки висновків про відповідність її кандидатури спрямовані до парламентського комітету з питань прав людини.

Катерина Левченко заявила кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ, що сьогодні забрала всі документи з комітету з прав людини: "Я забрала документи. Мені пояснили, що фракція вирішила не брати в цьому участь".

На питання, чи вважає вона нормальною позицію самоусунення опозиції від обрання омбудсмана, Левченко відповіла: "На мій погляд, не дуже нормально як мінімум те, що я про це дізнаюся вже після того, як закінчився термін (реєстрації кандидатур, - ред.). Якщо фракція прийняла таке рішення, мені здається, мені могли б повідомити раніше, і я не витрачала б величезну кількість часу на збір документів, які потрібні з боку претендентів на пост омбудсмана - це і медичні довідки, і фінансові. Мені просто по-людськи хотілося б, щоб мене про це поставили до відома, і я не дізнавалася про це із засобів масової інформації ".

У БЮТ рішення фракції пояснили небажанням брати участь у "завідомо провальному голосуванні".

"Справа в тому, що фракція прийняла рішення не брати участь в цьому фарсі, інакше його назвати просто не можна. Тому що в будь-якому випадку думку опозиції не буде враховано, і просто висувати людину для того, щоб вона набрала 100 голосів і на цьому все закінчилося ... Це означало б, що ми своєю присутністю в якійсь мірі благословляємо ці вибори омбудсмана та їх результати. Ми показуємо, це посміховисько ", - заявив кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ перший заступник голови комітету Верховної Ради з прав людини Віктор Таран.

При цьому народний депутат додав, що з інформуванням Левченко вийшла технічна накладка.

Нагадаємо, наприкінці березня народні депутати від опозиції вирішили висунути на пост уповноваженого Верховної Ради з прав людини Катерину Левченко. Вона повинна була скласти конкуренцію кандидатові від влади Валерії Лутковській. Попередній опозиційний кандидат, відомий правозахисник Євген Захаров в ході таємного голосування набрав всього 134 голоси проти 212, відданих за Лутковську - і омбудсман не був обраний.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини