RU

Опозиція розгляне повернення до Конституції-2004 у вівторок

06.02.2014, 13:40
Опозиція розгляне  повернення до Конституції-2004 у вівторок - Фото
Арсеній Яценюк
В опозиції згодні внести зміни до Конституції за повною процедурою на двох сесіях, однак повернутися до редакції Конституцією 2004 року потрібно в самий найближчий час. Про це заявив лідер фракції Батьківщина Арсеній Яценюк, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Яценюк зазначив, що в опозиції підготували проект змін до Конституції, в якому, зокрема, крім відновлення парламентсько-президентської республіки, передбачено, що президент втрачає право зупиняти акти Кабінету міністрів. Також запропоновано змінити порядок формування Конституційного суду: 50 % складу формується з'їздом суддів, 50 % - парламентом.

За словами Яценюка, проект змін вже на позачерговому засіданні Ради у вівторок можна було б направити на розгляд Конституційного суду. Відносно повернення до Конституції 2004 року, Яценюк зазначив, що Віктор Янукович обирався президентом на умовах Конституції 2004 року, з передбаченими нею обмеженими повноваженнями президента.

"За скільки була змінена Конституція, яка надала Віктору Януковичу диктаторські повноваження? За один день, рішенням Конституційного суду", - зазначив він.

Яценюк зазначив, що в такому випадку, якщо Янукович хоче користуватися новими повноваженнями, він повинен піти на дострокові президентські вибори і підтвердити свій мандат, або ж звернутися до Конституційного суду з тим, щоб він "повернув все на круги своя і повернув країні парламентсько-президентську форму правління".

Уточнюючи на прохання журналістів, чи готова опозиція до тривалого процесу змін до Конституції, Яценюк сказав: "Ми розділили цей процес на дві частини. Перша - стратегічна частина - внесення базових змін до Конституції. Друга - фактична частина - країна не може чекати до вересня".

Він зазначив, що опозиція запропонувала більшості ухвалити конституційний акт, внести зміни до закону про Конституційний суд, а також направити спеціальне звернення до КСУ щодо повернення до Конституції 2004 року. Також опозиція пропонує президенту звернутися до Конституційного суду, щоб той "виправив свою злочинну помилку".

Відповідаючи на запитання про дії опозиції в тому випадку, якщо більшість не погодиться з таким варіантом, Яценюк зазначив, що відмова від вирішення проблеми призведе до подальшого розвитку ескалації конфлікту в країні.

Нагадаємо, депутати проводять консультації щодо проведення конституційної реформи. На думку опозиціонерів, повернення до Конституції-2004 допоможе Україні вийти з політичної кризи.

Досьє на Арсенія Яценюка

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини