RU

Опозиція просить місію ЄС почекати з негативним звітом

13.11.2013, 12:51
Опозиція просить місію ЄС почекати з негативним звітом - Фото
Арсеній Яценюк
Опозиція просить керівників наглядової місії Європейського парламенту в Україні Пета Кокса і Олександра Кваснєвського дати сьогодні не остаточний, а проміжний звіт, і залишити для України можливість підписати угоду про асоціацію з ЄС у Вільнюсі. Про це заявив лідер фракції Батьківщина Арсеній Яценюк на брифінгу за результатами переговорів з представниками місії, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Ми просимо місію Кокса-Кваснєвського не давати негативного звіту по Україні. Ми просимо їх зробити проміжний звіт і дати можливість Віктору Януковичу одуматися", - сказав він. Яценюк зазначив, що опозиція просить місію надати проміжну інформацію про те, що Віктор Янукович повинен виконати ще три умови для підписання угоди про асоціацію, у тому числі надати Юлії Тимошенко можливість отримати медичну допомогу за кордоном.

Крім цього, він повідомив, що опозиціонери організовують у Києві 24 листопада загальнонаціональну акцію з підтримки євроінтеграційного курсу. Яценюк підкреслив, що акція повинна бути не політичною, а всенародною, у зв'язку з цим лідери фракцій будуть звертатися до громадських організацій і громадських діячів, зокрема, до Юрія Луценка.

Також Яценюк зазначив, що наступного пленарного тижня опозиціонери готові голосувати за всі законопроекти, необхідні для підписання угоди про асоціацію.

Нагадаємо, сьогодні голова Верховної Ради Володимир Рибак після перерви і виступів депутатів закрив позачергове засідання парламенту. Рибак зазначив, що робоча група по законопроекту щодо лікування засуджених за кордоном не подала до парламенту узгодженого законопроекту. У той же час, до проектів законів про прокуратуру та про вибори подано стільки поправок, "що їх місяць потрібно буде розглядати в комітеті". Крім цього Рибак нагадав, що термін подачі поправок до цих двох законопроектів закінчується в п'ятницю, 15 листопада, о 18:00, і депутати не можуть бути позбавлені свого законного права подати зауваження до документа.

Напередодні ввечері до Києва прилетіли керівники спостережної місії Європейського парламенту в Україні Пет Кокс і Олександр Кваснєвський. В Європарламенті кажуть, що це "остання спроба" Кокса та Кваснєвського взяти участь у вирішенні питання Тимошенко. Сьогодні ж увечері Кокс і Кваснєвський повернуться до Брюсселя, де оприлюднять свої висновки щодо ситуації в Україні напередодні саміту у Вільнюсі. Від цих висновків буде залежати рішення ЄС про підписання асоціації з Україною.

28 листопада у Вільнюсі планується підписання угоди про асоціацію України з ЄС та створення зони вільної торгівлі з ЄС. Однак для цього потрібно виконати ряд вимог, основна - звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Для вирішення питання Тимошенко в Раді створена робоча група, яка має розробити законопроект про можливість лікування ув'язнених за кордоном.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини