RU

Опозиція пропонує ліквідувати Конституційний суд

12.09.2013, 11:32
Опозиція пропонує ліквідувати Конституційний суд - Фото
b6aff21eaeaf46ea880e1d13d2348c3d.jpg
Якщо парламентська більшість не прислухається до пропозицій опозиції щодо змін до Конституції України щодо незалежності суддів, 300 голосів за законопроект у сесійній залі не буде. Про це заявив лідер фракції Батьківщина Арсеній Яценюк в інтерв'ю журналістам.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Яценюк підкреслив, що зміни до Конституції щодо незалежності суддів повинні бути прийняті як спільне рішення влади і опозиції. "За інших обставин в українському парламенті не буде 300 голосів для внесення змін до Конституції" , - підкреслив він.

Яценюк нагадав, що на відміну від президентського законопроекту, опозиційний передбачає ліквідацію Конституційного суду України та передачу його повноважень Верховному суду. Крім цього законопроект передбачає відновлення компетенції Верховного суду, призначення суддів не президент, а Вищою радою юстиції та з'їздом суддів. Також у ньому прописана процедура імпічменту суддів для місцевих судів за ініціативою 20 тисяч громадян територіальної громади або 150 народних депутатів, для суддів Вищих і спеціалізованих задоволь - з ініціативи 150 народних депутатів.

Нагадаємо, що президентський проект змін до Конституції щодо незалежності суддів вже направлений парламентом до Конституційного суду України для надання висновку, опозиціонери розраховують, що їх проект також буде направлений в КСУ.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини