RU

Опозиція подала до Ради законопроект про заборону кнопкодавства

30.11.2012, 18:01
Опозиція подала до Ради законопроект про заборону кнопкодавства - Фото
31d6143775172507ce50820e66195984.jpg
Представники трьох опозиційних партій - Батьківщини, Свободи та УДАРу - зареєстрували парламенті законопроект 11468 про зміни до закону про регламент Верховної Ради України.

Як повідомляє прес-служба Батьківщини, в спільному законопроекті
Миколи Мартиненка, Олександра Бондаря та Ірини Геращенко запроваджується реєстрація депутатів і електронне голосування в сесійній залі способом, який унеможливлює голосування за іншого депутата.

Опозиція очікує ухвалення цього законопроекту ще діючою Верховною Радою і закликає Партію регіонів підтримати. "Це єдиний спосіб зупинити ганебне кнопкодавство. Без технічного забезпечення особистого голосування нова Верховна Рада працювати не буде", - наголосив Мартиненко.

"У нашому законопроекті ми пропонуємо, по-перше: депутат, не який зареєструвався особисто, власноручно не поставив підпис у протоколі письмової реєстрації, не може брати участь у голосуваннях в сесійній залі. По-друге: голосування має відбуватися таким чином, який зробить неможливим неособисте голосування. Ось такі прості, але, на нашу думку, правильні й ефективні зміни в регламент ми пропонуємо", - написала Геращенко на своїй сторінці у Facebook. Автори закону пропонують проголосувати за нього 4 грудня.

Нагадаємо, раніше глава ради об'єднаної опозиції Батьківщина, народний депутат Арсеній Яценюк заявив, що вимоги опозиції залишаються незмінними: забезпечити персональне голосування кожного депутата. За його словами, тільки після цього опозиціонери готові вирішувати інші питання роботи нового парламенту. "У нас тільки одна позиція - наша спільна позиція: це виконання базової статті Конституції щодо особистого голосування. Бо завдяки неперсональному голосуванню і торгівлі картками були проведені Харківські угоди, мовний закон, бюджет, пенсійна і податкова реформа. Тож парламент не буде працювати до тих пір, поки не запрацює система особистого голосування. І далі ми навіть не рухаємося в жодних переговорах", - сказав Яценюк.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини