RU

Опозиція оскаржила закон про референдум у ВАСУ

25.04.2013, 11:54
Опозиція оскаржила закон про референдум у ВАСУ - Фото
cf17dafdb83603b425ddc777573caff8.jpg
У середу, 24 квітня, три опозиційні політичні сили Батьківщина, УДАР та Свобода звернулися до Вищого адміністративного суду України з позовом про оскарження прийняття минулим скликанням Верховної Ради закону про всеукраїнський референдум.

У позовній заяві наголошується, що проект закону про референдум був прийнятий за основу 3 червня 2010 року, після чого народні депутати надали поправки в текст. Деякі поправки були прийняті, потім текст законопроекту був змінений, а рішенням ВР від 10 липня 2010 проект закону був направлений на повторне друге читання.

Незважаючи на це, 6 листопада 2012 на голосування була неправомірно поставлена ​​редакція законопроекту про референдум у першому читанні - без урахування вже прийнятих у другому читанні поправок. Таким чином, був прийнятий закон в його первинній редакції.

"Більше того, рішення про прийняття законопроекту прийнято без попереднього постатейного обговорення проекту і взагалі будь-якого його обговорення народними депутатами в залі, без розгляду поправок і пропозицій, - йдеться в позовній заяві.

Крім того, саме голосування за законопроект про всеукраїнський референдум "носило відверто неперсональний характер", наголошується в документі. Цей факт підтверджують дані письмової реєстрації народних депутатів у той день. Так, згідно з результатами голосування про прийняття закону, картками проголосували: "за" - 265 народних депутати, "проти" - 15, "утрималися" - 0, "не голосували" - 69. "Це не відповідає дійсності, оскільки згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України в той день, з депутатів, які голосували за прийняття законопроекту, 70 насправді були відсутні", - наголошується в позові.

"Ми усвідомлюємо, що ВАСУ не підтримає позицію опозиції, тому що він знаходиться під тиском Адміністрації президента. Але ми робимо це спеціально для того, щоб після ВАСУ отримати право подачі позову до Європейського суду з прав людини про скасування закону про референдум", - сказав один з лідерів опозиції Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, про можливість проведення референдуму не так давно заговорили в Партії регіонів. Регіонали вважають, що нинішній формат Верховної Ради непрацездатний, і пропонують провести референдум, щоб змінити виборчу систему.

Спікер Верховної Ради Володимир Рыбак не виключає можливості проведення референдуму про довіру українському парламенту. Лідер КПУ Петро Симоненко прогнозує проведення референдуму про створення двопалатного парламенту і внесення змін до Конституції. Комуніст вважає, що його організують у листопаді.

Редакція ЛІГАБізнесІнформ з'ясувала, що влада вже влітку запустить референдум, щоб випробувати в дії новий закон і, коли знадобиться, внести зміни до Конституції. Про те, що закон буде випробуваний найближчим часом, побічно свідчить нормативна підготовка, яка розгорнулася в Кабінеті міністрів і Центрвиборчкомі. Зокрема, ЦВК в рамках реалізації закону прийняв ряд постанов, уряд визначив порядок фінансування.

З прицілом на Конституцію. Українців чекає пробний референдум

Ілюзія вибору. Шість небезпек всеукраїнського референдуму

Всі на референдум. Влада шукає варіанти управління Радою

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини