Опозиція обіцяє протистояти легалізації мовного закону

16.07.2012, 14:18
Опозиція обіцяє протистояти легалізації мовного закону - Фото
Арсеній Яценюк під Українським домом

Поки опозиційні депутати дають чергові обіцянки, під Українським домом продовжують голодування звичайні люди

Опозиція обіцяє протистояти спробам легалізації мовного закону на позачерговій сесії Верховної Ради. Про це сьогодні на прес-конференції заявив один з лідерів опозиції Арсеній Яценюк.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Яценюк уточнив: "За нашою інформацією, у них в планах - в черговий раз протягнути цей так званий антиукраїнський закон саме 31 липня, коли в опозиції буде з'їзд".

За його словами, опозиція вимагає персонально від президента Віктора Януковича і від підконтрольних йому депутатів приймати будь-які рішення, в тому числі з мовного питання, в парламенті виключно персонально, "а не 50-ю картками, після чого на табло висвічується 226". Крім того, Яценюк вимагає ввести в дію систему персонального голосування, яка була змонтована ще тоді, коли він очолював Верховну Раду. "за будь-яких обставин опозиція буде боротися за те, щоб цей закон не був прийнятий", - пообіцяв він.

Нагадаємо, 3 липня Рада прийняла закон "Про основи державної мовної політики", який викликав хвилю протестів по всій Україні. Закон, який набуде чинності у разі підписання президентом, дозволяє використовувати російську мову в офіційному діловодстві в регіонах, в яких нею розмовляють 10% жителів.

Після цього декілька нардепів від опозиції оголосили голодування під Українським домом, але протрималися без їжі недовго: як тільки стало зрозуміло, що влада не збирається йти на поступки, вони згорнули табір і роз'їхалися на канікули. Замість них на площу під Український дім захищати українську мову вийшли прості громадяни, журналісти та громадські діячі. З 6 липня акція проходить без політичних прапорів. Уже три учасники голодування і один з організаторів акції потрапили до лікарень Києва. Саме опозиції голодуючі під Українським домом адресують свої закиди. У відкритому листі голодуючі заявили, що 6 липня лідери опозиційних партій "покинули поле бою біля Українського дому" і "залишили долю української мови на милість Литвина та Януковича".

Досьє на Арсенія Яценюка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы