RU

Опозиція не змогла домовитися щодо проблемних округів, - експерт

17.10.2012, 13:55
Опозиція не змогла домовитися щодо проблемних округів, - експерт - Фото
Олексій Голобуцький (фото - особистий Facebook)
Процес узгодження кандидатів-мажоритарників від Батьківщини і УДАРу в більшості випадків має виключно PR-ефект, оскільки з проблемних округів взаємного зняття не буде. Таку думку висловив заступник директора Агентства моделювання ситуацій (АМС) Олексій Голобуцький.

"Всім спочатку було зрозуміло, що узгодження кандидатів відбудеться там, де ситуація і так очевидна. Приміром, у Броварах в окрузі №97 безумовним лідером рейтингу є кандидат від партії Кличка Павло Різаненко. І зняття представника Батьківщини Кіщука логічно і забезпечує і без того автоматичну перемогу узгодженого кандидата від опозиції. Проте в більшості своїй в спірних принципових округах, де воюють кандидати від Батьківщини і УДАРу, лінійного перетоку голосів не буде ні за яких обставин. Особливо від Батьківіщіни до УДАРу, оскільки основна частина виборців партії Кличка - це люди, фактично які пішли одного разу від Батьківщини. Така ситуація характерна для центральної України. В тих же Броварах, зокрема, зняття кандидата від Батьківщини забезпечує додаткові 5-6% кандидату від УДАРу. Однак зворотної тенденції соціологія не фіксувала. Тобто гіпотетичне зняття Різаненка на користь Кіщука не посилювало б позиції останнього більш ніж на 3%, що не забезпечувало б йому перемоги ", - заявляє експерт.

На думку Голобуцького, лідери опозиційних політичних партій повинні детально вивчити особливість соціології, щоб вже сьогодні узгодити таку позицію, яка дозволила б їм у майбутньому консолідувати свої дії в парламенті. "Мажоритарники можуть стати серйозним каменем спотикання на шляху формування прообразу опозиційної коаліції в парламенті. І цей момент найкраще вирішити сьогодні, в кінці кампанії, ніж завтра, під час поділу портфелів", - вважає заступник директора Агентства моделювання ситуацій.

Нагадаємо, 28 жовтня в Україні відбудуться чергові вибори до Верховної Ради.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини