RU

Опозиція не перешкодила регіоналам через Литвина, - Стецьків

05.06.2012, 11:20
Опозиція не перешкодила регіоналам через Литвина, - Стецьків - Фото
Тарас Стецьків
Опозиції вдалося зірвати в минулий раз розгляд мовного законопроекту, тому що їй підіграв спікер Верховної Ради Володимир Литвин. Так пояснив у коментарі журналістам народний депутат від НУНС Тарас Стецьків.

Стецьків зазначив, що сьогодні опозиціонери прийшли в парламент о шостій ранку, але президію вже був заблокований регіоналами. Відповідаючи на питання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ, чому охорона президії регіоналами в минулий раз не завадила опозиціонерам зірвати розгляд скандального законопроекту, Стецьків сказав: "Минулого разу нам підіграв Литвин. Зараз він нам не підіграв ... Вони його викликали куди треба, показали папку, яку треба. Те ж саме - Реформи заради майбутнього, вони сказали, що не буде ні одного голосу, в п'ятницю стало відомо, що вони дають голоси".

Депутат пояснив, що опозиціонери готові були заблокувати місця для голосування депутатів з групи Реформи заради майбутнього і не дати можливості проголосувати, однак не могли вирахувати 12 позафракційних депутатів, які сьогодні також віддали свої голоси за прийняття проекту закону про мови в першому читанні.

Відповідаючи на питання про те, чи винні лідери опозиції в тому, що не вдалося запобігти прийняття законопроекту в першому читанні, Стецьків зазначив, що лідери опозиційних фракцій були на засіданні погоджувальної ради, володіли інформацією й відповідали за план дій. "Ми - бійці. Нам сказали б штурмувати трибуну - ми пішли б в бійку", - сказав він.

Щодо плану, Стецьків повідомив, що він полягав в тому, щоб заблокувати трибуну й не дати можливості проголосувати чужими картками. "Ми знайшли, де розташовані чужі картки депутатів від Реформи заради майбутнього, яких зламали. Такий план був доведений до відома. У зв'язку з тим, що ми не володіємо більше інформацією і немає команди на штурм, а є команда така, ми її виконуємо" , - сказав він.

Стецьків також зазначив, що якби Литвин, як вимагала опозиція на засіданні погоджувальної ради, дав півгодини на обговорення законопроектів, за цей час вони встигли б знайти місця, з яких більшість планує проголосувати картками 12 позафракційних депутатів. В такому випадку, за його словами, прийняття законопроекту вдалося б не допустити, проте Литвин одразу поставив законопроекти на голосування.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла за основу скандальний законопроект № 9073. Його автори - представники Партії регіонів Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов.

Досьє на Тараса Стецьківа
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини