RU

Опозиція наполегливо запрошує главу МВС відзвітувати в парламенті

20.02.2013, 13:18
Опозиція наполегливо запрошує главу МВС відзвітувати в парламенті - Фото
Беркут "затримує активістів під час акції в Гостиному дворі
Поки Верховна Рада не працює у пленарному режимі, депутати викликають міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка поговорити про події в Гостиному дворі в парламентський комітет. Про це повідомив журналістам на брифінгу народний депутат-свободівець, член парламентського комітету з питань правового забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Міщенко, затриманий співробітниками "Беркута", під час подій в Гостиному дворі, повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ

"Поки не відкрита сесія, ми запрошуємо на завтра міністра внутрішніх справ в наш комітет. Лист направлено, і якщо інформація буде підтверджена, ми повідомимо о котрій годині це буде. Ви зможете почути його відповіді", - сказав він, звертаючись до ЗМІ.

Міщенко розповів, що 18 грудня в Гостиному дворі він представився співробітникам "Беркута", показав посвідчення народного депутата і повідомив про те, що на місці конфлікту він виконує свої депутатські повноваження. "Мене послали триповерховим матом. Офіцер міліції, таким чином, дав команду пакувати мене в автозак", - сказав він. Потім, за словами Міщенка, його дві години протримали в Подільському відділенні міліції, при цьому його та інших затриманих тримали в автозаку у внутрішньому дворі відділення. Коли в райвідділ приїхали віце-спікер парламенту Руслан Кошулинський та Андрій Мохник, їм повідомили, що депутат Міщенко серед затриманих не значиться.

"Після того, як мене випустили з автозаку, підійшов заступник райвідділу міліції і сказав: " Вибачте, вийшла "непонятка". Будь ласка, пройдіть за межі райвідділення". Вони не хотіли оформляти затримання нардепа", - додав свободівець.

Міщенко повідомив, що в той же день він написав заяву про скоєння проти нього кримінального злочину, і, станом на вечір вчорашнього дня, ця заява не була зареєстрована в єдиному реєстрі, хоча у відповідності зі ст.214 нового КПК така заява має бути зареєстрована на протязі 24 годин.

Нагадаємо, 18 лютого на Контрактовій площі в Києві сталася бійка за участю міліції, народних депутатів із фракцій Батьківщини та Свобода, представників забудовника, який проводить реконструкцію Гостиного двору, а також активістів громадських організацій. Правоохоронці занурили в автозаки кілька десятків активістів.

Пізніше міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко заявив, що вважає дії правоохоронців в Гостиному дворі в Києві правомірними. "Міліцію бити не можна. Нікому в принципі. І ті події, які там відбулися, і ті громадяни, народні депутати, які вважають, що можна штовхати, бити міліцію, вони помиляються" ¸ - зазначив міністр.

Фоторепортаж бійки в Гостиному дворі
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини