RU

Опозиція може розблокувати Раду, але є умова

14.03.2013, 13:10
Опозиція може розблокувати Раду, але є умова - Фото
Микола Томенко (фото - byut.com.ua)

На наступному тижні робота Верховної Ради може бути розблокована, заявив народний депутат з фракції Батьківщина Микола Томенко на прес-конференції в Києві.

Як передає кореспондент
ЛІГАБізнесІнформ, Томенко зазначив, що влада і опозиція можуть знайти компроміс. Наприклад, може бути створена спеціальна слідча комісія парламенту, яка розгляне питання позбавлення мандатів народних депутатів Сергія Власенка, Павла Балоги, Олександра Домбровського та Андрія Веревського.

На думку Томенка, необхідно визначитися з питанням позбавлення мандатів сумісників, так як це єдиний варіант позбавлення мандатів, що не вимагає підтвердження 226 голосами в парламенті. "Навіть якщо народний депутат помер, для того, щоб припинити його повноваження достроково, потрібно 226 голосів", - пояснив він.

Також, за його словами, необхідно вирішити питання розгляду опозиційних законопроектів у сесійній залі. Тут, за його словами, можна було б повернутися до того механізму, який застосовувався раніше, коли по середах порядок денний формують опозиційні фракції.

Крім цього, потрібно буде узгодити законопроекти, які необхідно прийняти парламенту першочергово. Зокрема, це стосується актів, прийняття яких необхідно для євроінтеграції України. "І це, на мою думку, дозволить не у вівторок, так в середу розблокувати парламент і почати роботу", - додав Томенко.

Нагадаємо, опозиція блокує Верховну Раду через позбавлення мандатів народних депутатів. Як вважають в опозиції - незаконно.

У березні Вищий адміністративний суд України задовольнив позов спікера Ради
Володимира Рибака, позбавивши опозиціонера й захисника Юлії Тимошенко у кримінальних справах Сергія Власенка депутатських повноважень за сумісництво. Суд дійшов висновку, що, захищаючи Тимошенко, депутат виконував функції адвоката.

Досьє на Миколу Томенка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини