RU

Опозиція хоче повернути в списки Тимошенко й Луценка через суд

09.08.2012, 10:52
Опозиція хоче повернути в списки Тимошенко й Луценка через суд - Фото
e3ec7cdb7529a424ff2d1d013f67564e.jpg
Об'єднана опозиція подасть позов до Адміністративного суду з вимогою відновити у виборчому списку Юлію Тимошенко та Юрія Луценка. Про це заявив один з лідерів об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк сьогодні на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Яценюк підкреслив, що ЦВК неконституційно відмовив у реєстрації лідерам об'єднаної опозиції, оскільки людина, яка має судимість, не може бути обрана народним депутатом.

"Сьогодні ми подаємо цей позов і хочемо зобов'язати ЦВК відновити Тимошенко й Луценка у виборчому списку", - зазначив Яценюк.

Відповідаючи на питання, чи буде об'єднана опозиція подавати позов до Європейського суду з прав людини щодо порушення права Юлії Тимошенко і Юрія Луценка бути обраними, в тому випадку, якщо їх не відновлять в списку, голова виборчого штабу об'єднаної опозиції
Олександр Турчинов сказав: "Безумовно. Це порушення конституційних прав, це порушення прав мільйонів українців, які підтримують об'єднану опозицію Батьківщина і які підтримують Юлію Тимошенко та Юрія Луценка".

Він підкреслив, що бути обраним і бути зареєстрованим - це дві різні речі. Яценюк також зазначив, що до виборів залишається ще три місяці, і якщо Європейський суд з прав людини скасує політично вмотивовані вироки, винесені Тимошенко і Луценка, це буде означати, що вони можуть бути обраними народними депутатами.

Нагадаємо, напередодні Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатів у народні депутати за партійним списком ВО Батьківщина, не включивши до нього Тимошенко й Луценка. Таке рішення було прийнято ЦВК одноголосно.

Досьє на Арсенія Яценюка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини