RU

Опозиції пророкують перемогу на виборах з перевагою в 2-3 голоси

23.01.2012, 17:59
Опозиції пророкують перемогу на виборах з перевагою в 2-3 голоси - Фото
9cffa3112ccd7f1a371e4ed186b0b99c.jpg
У разі перемоги об'єднаної опозиції на майбутніх парламентських виборах між Верховною Радою і Адміністрацією президента почнеться війна. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач, коментуючи домовленість основних опозиційних партій - Батьківщини, Фронту змін, Свободи та УДАРу сформувати єдиний список кандидатів об'єднаної опозиції на мажоритарних округах на майбутніх виборах.

"Організатори ставлять два завдання. Перше - протиставити кандидату від влади сильного кандидата від опозиції, який зможе акумулювати на собі всі протестні настрої. Друга - одержати більш якісного кандидата, тому що людина, кандидатура якого погоджена, стає представником об'єднаної опозиції, що накладає на нього певні зобов'язання в новому парламенті", - наголосив Горбач.

За його словами, угоду, досягнуту опозиційними силами, виконати під силу. "Зрозуміло, на всіх округах ідилії не буде. Але в якійсь частині округів, я думаю, опозиція зможе стримати емоції по відношенню один до одного і виставити узгоджену кандидатуру", - вважає політолог.

"Мені сподобалася пропозиція Віталія Кличка провести опозиційний праймеріз перед виборами. Це дуже хороший інструмент. Буде добре, якщо учасники об'єднаної опозиції прислухаються до цієї пропозиції", - додав експерт.

Відповідаючи на питання щодо перспектив діючої влади, політолог зазначив, що "арифметична поразка цієї влади практично гарантована". "Якщо вибори будуть проводитися чесно, то політичні сили влади більшість отримати не зможуть. У той же час, отримати значну більшість не вдасться і опозиції. Думаю, спільна перемога буде зовсім незначною - 2-3 депутатських мандата на користь опозиції", - сказав Горбач .

"Думаю, одним з перших рішень опозиції буде проголосована недовіра уряду Азарова, після чого президент буде зобов'язаний відправити його у відставку, або залишити Азарова в статусі виконуючого обов'язки. У будь-якому випадку, почнеться війна інститутів - між парламентом і Банковою", - прогнозує експерт.

При цьому головною проблемою влади і опозиції політолог назвав відсутність внутрішньопартійної демократії. "Якби вона була, то влада ніколи не змогла б діяти так, як вона діє сьогодні. Партійна демократія життєво необхідна. Буде добре, якщо опозиція подасть хороший приклад", - зазначив Горбач.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини