RU

Опозиція ініціює парламентське розслідування подій 24 серпня у Києві

29.08.2011, 17:48
Опозиція ініціює парламентське розслідування подій 24 серпня у Києві - Фото
c00da73f530095c6561b39db98eabb0f.jpg

Опозиція ініціює парламентське розслідування подій 24 серпня у Києві

У Комітеті опору диктатурі узгодили проект постанови про створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка має зайнятися розслідуванням подій 24 серпня в ході святкування Дня Незалежності у Києві. Про це повідомив журналістам лідер депутатської групи За Україну! В’ячеслав Кириленко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Кириленко уточнив: "Щойно відбулося засідання Комітету опору диктатурі, на якому було прийнято рішення щодо реєстрації в парламенті постанови про створення тимчасової слідчої комісії з дій Міністерства внутрішніх справ в ході заходів 24 серпня цього року. По суті, з перешкоджання конституційному праву громадян на мирні збори, мітинги та демонстрації".

Кириленко наголосив, що зараз проект постанови реєструється в апараті Верховної Ради.

"6 вересня, в перший день роботи парламенту, ми будемо наполягати на терміновому прийнятті постанови і терміновому створенні такої комісії, щоб пролити світло на події 24 серпня, щоб винні понесли заслужене покарання", - сказав він.

Кириленко вважає, що якщо влада зацікавлена в розслідуванні подій, то більшість повинна підтримати створення ТСК. "Хоч я далекий від такої думки, і думаю, що за прийняття постанови… буде велика боротьба в парламенті", - додав він.

Нагадаємо, 25 серпня начальник Головного штабу МВС Анатолій Лазарєв, коментуючи сутички з опозицією у Києві на День Незалежності, повідомив, що наразі проводиться обробка фото- та відеоматеріалів, на яких зафіксовано розвиток подій. "Навіть поверхневий аналіз цих матеріалів свідчить, що вчнені дії містять склад правопорушення, і в найближчий час буде порушено кримінальну справу за частиною 3 статті 296 Кримінального кодексу - це хуліганство", - сказав Лазарєв. З його слів, міліція діяла відповідно до законів України, поводилася виключно коректно і не піддалася на жодну з провокацій.

Повістки на допит за результатами святкування Дня Незалежності в центрі Києва отримали 17 народних депутатів.

Вячеслав Кириленко: біографія, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини