RU

ОПОРА про вибори в Раду: адмінресурс, підкуп і залякування

05.10.2012, 14:51
ОПОРА про вибори в Раду: адмінресурс, підкуп і залякування - Фото
8d0acae5bff9128c357eadc4ae6c5e7f.jpg

"Завдяки роботі 225 довготермінових спостерігачів та 26 координаторів ОПОРА зібрала і опрацювала інформацію про найпоширеніші порушення, до яких вдавалися кандидати і політичні партії у вересні. Негативний рейтинг очолює адміністративний ресурс як форма незаконної участі та впливу посадових осіб на виборчий процес. Таких інцидентів зафіксовано 179 в усіх регіонах України, найбільше - в Дніпропетровській, Київській, Тернопільській та Харківській областях ", - говориться в доповіді.

инфографика ОПОРА.jpg

інфографіка - opora.org.ua

"Друге місце займає підкуп виборців як метод незаконного матеріального стимулювання виборців. Спостерігачам вдалося зафіксувати 126 випадків, які згідно з чинним законодавством мають ознаки підкупу, у 23 областях. Лідирують - Одеська, Київська та Хмельницька області", - також говориться в доповіді.

На третьому місці - перешкоджання діяльності партій і кандидатів. "123 випадки зафіксовані спостерігачами в 19 областях, серед яких лідирують за кількістю випадків Київська, Одеська та Вінницька області", - зазначають спостерігачі.

Крім того, за даними ор+ поширене явище - порушення порядку проведення агітації. "Таке явище зустрічається у звітах спостерігачів 77 разів в 18 областях, найбільше - в Одеській та Луганській областях", - сказано в доповіді.

Силовий ресурс як метод впливу правоохоронних органів на виборчий процес був зафіксований 12 разів в шести регіонах- "по чотири і три випадки в Луганській і Рівненській областях відповідно".

Крім того, у вересні було зафіксовано дев'ять випадків тиску на ЗМІ.

"На основі даних спостерігачів ОПОРИ можна зробити висновок, що найпоширенішими порушеннями залишаються зловживання адміністративним ресурсом і підкуп виборців. Втім, належної реакції з боку правоохоронних органів і ЦВК, суб'єктів виборчого процесу на системні зловживання не послідувало", - відзначають
спостерігачі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини