RU

Опора оприлюднила підсумковий звіт по виборам-2012

05.12.2012, 10:26
Опора оприлюднила підсумковий звіт по виборам-2012 - Фото
96bacc73c8b08e1e96bffbd9a855763b.jpg
Виборча кампанія поставила під сумнів євроінтеграційні прагнення України і створила небезпечні правові прецеденти. Про це йдеться в підсумковому звіті громадянської мережі Опора за результатами спостереження за виборами.

"Протягом місяця з дня голосування жодних правових наслідків для організаторів фальсифікацій виборів не відбулося. В системі безкарності за порушення виборчого законодавства організувати належний виборчий процес в перспективі неможливо", - вважають автори звіту.

Опора відзначає, що всі партії безвідповідально поставилися до підбору кадрів в окружні виборчі комісії (ОВК) та періодично їх міняли. Найкритичнішою була ситуація з квотами маловпливових партій, які майже повністю оновили своє представництво в ОВК протягом першого тижня після їх утворення. Постійні ротації в ОВК показали непублічний контроль над квітами "аутсайдерів" виборів з боку лідерів парламентської гонки.

"Діяльність комісій під час кампанії 2012 року мала неоднозначний і суперечливий характер. Застосовані підходи до формування окружних і дільничних виборчих комісій стали дієвою технологією політичного маніпулювання їхньою діяльністю. Посилення проявів зловживання адміністративним ресурсом у виборчій кампанії також негативно вплинуло на законність та неупередженість дій цих комісій" , - стверджують в Опорі.

У важливих питаннях організації виборчого процесу окремі рішення ЦВК, впевнені спостерігачі, носили деструктивний характер, що виражалося в непрогнозованих змінах процедур: "Діяльність ЦВК на парламентських виборах 2012 року показала нагальну необхідність введення практики залучення громадськості та експертного середовища до обговорення рішень, що стосуються організації виборчого процесу ".

На думку спостерігачів, вибори 2012 року також засвідчили нагальну необхідність реформування партійних інститутів на принципах децентралізації процедур прийняття рішень. Прийняття рішень про висунення кандидатів у народні депутати України від усіх без винятку партій було непрозорим і закритим, йдеться у звіті.

"Основними порушеннями виборів 2012 року стали підкуп та адміністративний ресурс. У поєднанні вони створили в ряді округів неконкурентні умови політичної боротьби, в яких перевагу мали провладні кандидати. Підтримка таких кандидатів з боку посадових осіб і відсутність належної реакції правоохоронних органів на факти підкупу створювали атмосферу вседозволеності", - пишуть автори звіту.

В Опорі переконані: вибори можна було визнати не відповідними базовим демократичним стандартам через відсутність рівних умов проведення кампанії кандидатами в нардепи і партіями, безпрецедентно великої кількості технічних суб'єктів виборчого процесу, заангажованості складу виборчих комісій і незбалансованістю подачі в пресі інформації про партії та кандидатів.

Нагадаємо, Центрвиборчком підбив підсумки виборів Верховної Ради України VII скликання. Обраними визнані 445 депутатів: від Партії регіонів - 185, Батьківщини - 101, УДАРу - 40, Свободи - 37, КПУ - 32. У п'яти округах - №94, 132, 194, 197, 223 - результати волевиявлення не визнані.

Результати виборів-2012: всі депутати нової Ради
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини