RU

ОПОРА дізнається результати виборів на тисячі дільниць

19.10.2012, 14:41
ОПОРА дізнається результати виборів на тисячі дільниць - Фото
f3287cdd051815665ade2261f14cbaea.jpg
Громадянська мережа ОПОРА проведе паралельний підрахунок голосів на парламентських виборах. Про це сьогодні на прес-конференції розповіла координатор виборчих програм ОПОРА Ольга Айвазовська.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Айвазовська повідомила, що, на відміну від екзит-пулів, під час яких спостерігачі опитують виборців на виході з дільниць, ОПОРА будуть працювати з протоколами дільничних комісій. "Наші спостерігачі, які будуть задіяні в паралельному підрахунку, будуть перебувати на одній тисячі дільниць, визначеній за статистичною вибіркою. Результат, отриманий з протоколів на цій тисячі дільниць, буде репрезентативним для всієї України. Наші спостерігачі будуть присутні при підрахунку голосів та встановленні результатів голосування на цих дільницях", - пояснила вона.

Айвазовська уточнила, що якщо на дільниці буде помічена фальсифікація, яка в підсумку зможе вплинути на загальну похибку підрахунку, ця дільниця буде виключена з вибірки: "Якщо таких ділбниць буде критична кількість, ОПОРА змушена буде заявити, що вибори були сфальсифіковані. Але я сподіваюся, що цього не буде".

За словами Айвазовської, похибка паралельного підрахунку, який ОПОРА проводила в ході президентських виборів в 2010 році, склала 0,6%. "За рахунок того, що вибірка працює добре, і наші спостерігачі теж, ми сподіваємося, що на парламентських виборах ми отримаємо такий же точний результат, як і на президентських", - сказала вона.

Крім того, представники ОПОРИ будуть відслідковувати явку виборців на дільницях за допомогою спеціальних лічильників, які використовуються для визначення кількості людей на масових заходах. Результати явки будуть оприлюднені о 12:00, 16:00 і 20:00 дня голосування, паралельного підрахунку голосів - вранці 29 жовтня.

Нагадаємо, в день виборів в Україні будуть також проводитися  як мінімум чотири екзит-поли.

Вибори-2012: досьє партій

Вибори-2012: всі новини й аналітика

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини