RU

ОПОРА озвучила свою позицію про дебати на НСК Олімпійський

04.04.2019, 11:40
ОПОРА озвучила свою позицію про дебати на НСК Олімпійський - Фото
Ольга Айвазовская (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

У ситуації, що склалася, якщо кандидати в президенти хочуть об'єднати країну, їм "доведеться йти на офіційні дебати обом, як і на стадіон". Про це заявила голова громадської мережі Опора Ольга Айвазовська у себе в Facebook.

Вона уточнила, що обмін відеозверненнями кандидатів, які, "очевидно, будуть конкурувати під час повторного голосування - однозначно неоднозначні".

"Всім зрозуміло, що більш комфортним майданчиком для  Володимира Зеленського стане формат феєричного шоу, зате Петру Порошенку зручнішим є традиційний майданчик. Вони борються за свій інтерес і результат дебатів, а я б запропонувала все ж подумати про умови і закон, утримуючись від образ та позицій прихильників кожного з них ", - зазначила Айвазовська.

Вона нагадала, що закон дає право кандидатам проводити агітаційні заходи, серед яких і дебати, виключно за рахунок виборчого фонду.

"Усі мають право ходити на ефіри, дебатувати, сперечатися і доводити свою позицію, але якщо йдеться про формат стадіону, то витрати за нього повинні бути покриті офіційно самими і ж кандидатами в рівній пропорції", - підкреслила Айвазовська.

За її словами, закон зобов'язує наступника НТКУ, фактично Суспільного мовника, організувати 19 квітня дебати на кошти платників податків, але ці дебати безкоштовно можуть транслювати інші телеканали.

Читайте також: Суспільне відреагувало на заяви про дебати на стадіоні

"Формат дебатів на Суспільному визначають не кандидати, а мовник, ведучы, які повинні бути рі вновіддаленими від усіх, професійними. Правила встановлює незалежна медіа структура, а не штаби кандидатів та креативні технологи. Я б також дуже рекомендувала ведучим утримуватися від будь-яких політичних заяв", - уточнила Айвазовська.

Раніше чинний президент Петро Порошенко викликав конкурента по виборах  Володимира Зеленського на дебати. Той через кілька днів тиші випустив помітний ролик, в якому покликав главу держави на головний стадіон України, поставив кілька скандальних умов і "дав 24 години на відповідь". Порошенко, заявив, що дебати - це не шоу, але несподівано погодився.

Вранці 4 квітня ЦВК обробив 100% бюлетенів першого туру президентських виборів. До другого туру виходять Зеленський (30,24%) і Порошенко (15,95%)

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини