RU

Опитування: 60% підтримують введення миротворців в Донбас

17.07.2017, 13:23
Опитування: 60% підтримують введення миротворців в Донбас - Фото
12a474637b2493d629b5225cf4e59827.jpg
Більше 60% опитаних українців підтримують ідею введення в Донбас міжнародного миротворчого контингенту. Про це свідчать результати опитування фонду Демократичні ініціативи та соціологічної служби Центр Разумкова.

Тільки п'ята частина респондентів виступила проти введення миротворців.

"Єдиним макрорегіоном, де кількість противників миротворців дещо переважає над числом прихильників, є південь (38% - проти, 36% - за). Варто відзначити, що значну частину респондентів, які не визначилися, з цього питання - таких сьогодні 19%, найбільше - на півдні (25%)", - наголошується в повідомленні.

Абсолютна більшість жителів України - 70%, як і рік тому, вважає, що для досягнення миру в Донбасі можна йти на компроміси.

Однак тільки 18% згодні йти на будь-які поступки для встановлення миру, а більше половини опитаних вважають, що не всякі компроміси прийнятні. Встановлення миру в Донбасі силовим шляхом бачать тільки 18% опитаних.

"Готовність до компромісів знижується зі збільшенням віддаленості від військових дій. Готовність йти на будь-які компроміси заради миру демонструє кожен четвертий респондент на сході, а на заході лише кожен десятий", - йдеться в повідомленні.

Найдієвішими серед запропонованих рішень для встановлення миру в Донбасі українці вважають міжнародний тиск на країну-агресора Росію - 38%.

"Якщо порівняти з минулим роком, то зменшилася кількість осіб, які вважають, що для встановлення миру потрібно припинити фінансування цих територій (з 20% до 11%), визнати російську мову другою державною (з 11% до 5%) і впровадити федеративний устрій в Україні (з 7,5% до 5%)", - наголошується в повідомленні.

Жителі в більшості підтримують рішення РНБО про блокаду торгівлі з терористичними організаціями ДНР і ЛНР: за - 47% опитаних, проти - 37%.

Найвища підтримка блокади - на заході (66%), трохи нижче - в центрі (47%). Примітно, що найменша кількість прихильників таких дій на півдні - 30%, тоді як на сході вона становить 38%.

Більшість респондентів підтримує пропозицію законодавчо визнати непідконтрольні території Донецької та Луганської областей окупованими: 55% - за, 22% - проти, а майже чверть опитаних не визначилися з цього питання.

Найвищий рівень підтримки блокади - на заході (64%) і в центрі (59%). На сході законодавче закріплення окупації підтримують 49%, а найменше прихильників на півдні - 35%.

Опитування проводилося з 9 по 13 червня 2017 року серед 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

29 травня перший віце-спікер, представник України в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко заявила, що без введення миротворчої місії в Донбасі демілітаризація і деоккупація ОРДЛО малоймовірна.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, та Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини