RU

Опитування: Янукович випереджає Тимошенко майже на 10 пунктів

26.10.2009, 15:59

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович є безперечним фаворитом президентської гонки на Сході і Півдні України, Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко - на Заході і в Центрі. Про це йдеться у звіті щодо макрорегіонів загальнонаціонального опитування, проведеного наприкінці вересня Центром соціальних і маркетингових досліджень "СОЦІС" на замовлення Українського фонду підтримки реформ.

За інформацією УНІАН, відповідно до звіту, В.Янукович має підтримку 28,7% всіх опитаних, Ю.Тимошенко - 19%. Глава уряду лідирує у 16 областях і у Києві, а лідер опозиції - у восьми областях, Криму і Севастополі.

У макрорегіоні "Схід-1" (автори дослідження віднесли до нього Харківську, Запорізьку, Дніпропетровську, Херсонську, Миколаївську і Одеську області) за В.Януковича в першому турі готові проголосувати 38%, а за Ю.Тимошенко - 12%. Лідера "Фронту змін" Арсенія Яценюка підтримують 7,5% опитаних.

У макрорегіоні "Схід-2" (Донецька, Луганська, АР Крим) В.Януковича підтримують 55,9% респондентів, керівника Компартії Петра Симоненка - 6,2%, Ю.Тимошенко - 4,8%.

У макрорегіоні "Центр-2" (Житомирська, Чернігівська, Сумська, Полтавська, Кіровоградська області) лідирує глава уряду. Прем'єра готові підтримати 26% опитаних жителів вищезазначених областей. Другим за рейтингом йде лідер Партії регіонів - його підтримали 18,3% респондентів. В А.Яценюка - 11,3%.

У макрорегіоні "Центр-1" (Закарпатська, Чернівецька, Хмельницька, Вінницька, Черкаська, Київська області і місто Київ) попереду Ю.Тимошенко. Її готові підтримати майже 28% опитаних жителів вищезазначених регіонів. Другим за рейтингом тут йде лідер В.Янукович - його підтримали 14% респондентів. В А.Яценюка - 11,3%.

Готовність проголосувати на президентських виборах за Ю.Тимошенко виразили майже 30% опитаних жителів Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Волинської і Рівненської областей (саме ці регіони включені в макрорегіон "Захід"). Другим за рейтингом, з великим відставанням, йде лідер "Фронту змін" А.Яценюк - 13,9%. При цьому в звіті зазначається, що наприкінці весни - початку літа А.Яценюк мав в цьому регіоні однаковий з Ю.Тимошенко рейтинг, а за даними деяких структур - і дещо вищий.

Водночас в західному макрорегіоні у чинного глави держави Віктора Ющенка залишається 10,2% підтримки. У "Центрі-1" (Правобережжя) він має 3,2% "Центрі-2" (Лівобережжя) - 1,3% "Сході-1" - 1,2% "Сході-2" (Донбас і Крим) - 0,2%.

Загалом було опитано 5 тис. респондентів - не менше ніж по 900 респондентів в кожному з п'яти макрорегіонів.

Вибори Президента України: добірка новин>>>
Віктор Янукович: біографія і добірка новин>>>

Юлія Тимошенко: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини