RU

Опитування: Українці готові пробачити один одного і жити у злагоді

29.04.2011, 15:15

Більшість українців хочуть примирення між собою. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі центру, так, респонденти, відповідаючи на питання, що протягом XX ст. в історії України було багато подій, коли українці вбивали один одного, це Перша і Друга світові війни, громадянські війни, політичні репресії, половина опитаних (53,8%) обрали відповідь "треба, примиритися і вважати, що не було ні правих, ні винних". Водночас 28,7% респондентів вважають, що треба, щоб винні обов'язково були покарані, навіть через багато років. Інші опитані ввагалися з відповіддю.

Однак у разі конкретних ініціатив, прихильників примирення значно менше. Так ідея примирення ветеранів ОУН-УПА і Радянської армії має майже порівну прихильників (34,6%) і противників (37,2%). Більше чверті опитаних поставилися до цієї ініціативи байдуже, або складно було відповісти на питання.

Трохи більше прихильників (38,1%) і менше противників (31,7%) мають ідею примирення ветеранів радянської і німецької армій.

Дослідження проводилося з 1 по 5 квітня 2011 року у всіх регіонах України. Опитано 2009 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки - 2,3%.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини