Опитування: Скільки українців за дебати Порошенка й Зеленського

16.04.2019, 14:17
Опитування: Скільки українців за дебати Порошенка й Зеленського - Фото
Петр Порошенко (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

За даними КМІС, чверть українців переконані, що дебати перед другим туром виборів не потрібні

68,7% українців хотіли б, щоб дебати між кандидатами в президенти  Петром Порошенком і Володимиром Зеленським відбулися напередодні другого туру виборів. Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

41,9% українців вважають, що дебати між кандидатами обов'язково повинні відбутися, ще 26,7% вважають їх бажаними, але не обов'язковими.

Чверть українців - 24,7% переконані, що дебати не потрібні, а 6,6% не визначилися зі своєю позицією або відмовилися відповідати.

50,6% українців вважають, що в разі участі в дебатах Зеленського він буде щирим на них, не вважають так - 28,4% (ще 21% не визначились або відмовилися відповідати).

Читайте також: У другому турі у Зеленського 48,4%, у Порошенка 17% - опитування КМІС

"Зате в разі участі Порошенка 19,3% вважають, що він буде щирим на дебатах, не вважають так - 63,1%, не визначились або відмовилися відповідати - 17,7%", - уточнили соціологи.

14,9% респондентів стверджують, що дебати будуть визначальними для їх вибору: вони визначаться, за кого голосувати саме на підставі результатів дебатів.

"Ще 25,3% стверджують, що результати дебатів є скоріше важливими для них: вони будуть враховувати результати дебатів, але є й інші важливі питання, на підставі яких приймається рішення, за кого голосувати в другому турі. 51,3% респондентів відповіли, що дебати не є важливими для вибору, за кого голосувати. Ще 8,4% не визначилися з вибором або відмовилися відповідати", - кажуть соціологи.

З 9 по 14 квітня 2019 року КМІС провів всеукраїнське опитування, використовувався метод особистого інтерв'ю. Було опитано 2004 респондентів, які проживають у 129 населених пунктах усіх регіонів України, крім тимчасово окупованого Криму і Донбасу. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,8%.

Другий тур виборів відбудеться 21 березня 2019 року.

15 квітня 2019 року директор Фонду Демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна заявила, що дебати потрібні "для того, щоб трошки включити голову".

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев