RU

Опитування: скільки українців назвали конституційним розпуск Ради

14.06.2019, 11:32
Опитування: скільки українців назвали конституційним розпуск Ради - Фото
Фото: president.gov.ua

58% українців вважають указ президента  Володимира Зеленського про розпуск парламенту відповідним як Конституції, так і настроям громадян. Такими є результати опитування групи Рейтинг, проведеного з 8 по 12 червня.

20% респондентів вважають, що указ не відповідає Конституції, але відповідає настроям громадськості.

Тільки 6% вважають його незаконним і таким, що не відповідає суспільним очікуванням.

Соціологи відзначають, що найбільше тих, хто вважає указ таким, що відповідає Конституції і настроям громадян - на півдні (67%), відносно менше на заході (50%). В електоральному розрізі найбільше таких серед прихильників президентської партії  Слуга народа (72%), найменше - серед прихильників партії Європейська солідарність  (7%). При цьому майже половина останніх вважає, що, хоча указ про дострокові вибори не відповідає Основному закону, він відповідає очікуванням громадян.

При цьому 63% респондентів вважають, що, якщо КСУ визнає указ Зеленського неконституційним, то вибори до Верховної Ради все одно повинні відбутися 21 липня. 20% стверджують, що в такому випадку вони повинні пройти в плановому порядку - в жовтні.

Тільки 7% за те, щоб перевибори відбулися у вересні. У регіональному розподілі прихильників проведення виборів саме 21 липня найбільше на півдні (71%), відносно менше - в центрі (57%). Серед прихильників найрейтинговіших партій в більшості респонденти за проведення дострокових виборів в липні. Як і в попередніх випадках, проти цього тільки прихильники партії Європейська солідарність (70% з них за проведення виборів в плановому порядку - в жовтні 2019).

20 травня Зеленський вступив на посаду президента й відразу ж розпустив Раду. 21 травня підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту і дострокові вибори 21 липня. Скликане на його прохання засідання Ради закінчилося демаршем нардепів: ідею Зеленського про скасування мажоритарки й зниження бар'єру до 3% навіть не включили до порядку денного.

Опитування проводилося серед 2500 респондентовв вигляді особистого формалізованого інтерв'ю.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини