RU

Опитування КМІС з виборів до Ради: перше місце ділять Слуга народу і Євросолідарність

11.06.2021, 12:14
Опитування КМІС з виборів до Ради: перше місце ділять Слуга народу і Євросолідарність - Фото
Верховна Рада (фото – Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Рейтинги партій стабілізувалися, перше і друге місця ділять Слуга народу і Європейська солідарність. Про це свідчать дані опитування, проведеного на початку червня 2021 року Київським міжнародним інститутом соціології.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Серед тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором, соціологи отримали такі результати (у дужках – дані опитування КМІС на квітень):

1. Слуга народу – 20,3% (21,3%);

2. Європейська солідарність – 18,5% (17,7%);

3. Батьківщина12% (10,2%);

4. ОПЗЖ 11,9% (12,2%);

5. Сила і честь  – 7,2% (7,6%);

6. Українська стратегія Гройсмана – 4,2% (3,9%);

7. Опозиційний блок  – 4,2% (3,3%);

8. Радикальна партія  – 4,2% (4,1%).

Решта партій не проходять 5% бар'єр для потрапляння в Раду з урахуванням похибки опитування.

Соціологи підкреслюють: список партій в опитуваннях і метод їх проведення залишався однаковим, щоб можна було порівнювати результати. Порівняно з квітнем зміни для всіх партій залишаються в рамках похибки, тому в КМІС вважають, що партійні рейтинги стабілізувалися.

Різниця між результатами Слуги народу і Євросолідарності знаходиться в межах похибки, тому можна говорити про приблизно однакову підтримку, відзначають в КМІС. Третє і четверте місце ділять Батьківщина і ОПЗЖ, оскільки різниця між ними також статистично незначуща.

Власне опитування КМІС було проведено 1-7 червня 2021 року методом телефонного інтерв'ю. Опитано 2003 респондента віком від 18 років і старше по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій. Похибка не перевищує 2,1% для результатів, близьких до 25%, 1,5% – для результатів, близьких до 10%, 1,1% – для результатів, близьких до 5%.

ЧОМУ МИ ОПУБЛІКУВАЛИ ОПИТУВАННЯ КМІС. В кінці 2020 року КМІС потрапив в скандал через опитування, зробленого за замовленням людей, пов'язаних з ОпЗЖ. У цьому дослідженні соціологи стверджували, що партія ОпЗЖ стала найрейтинговішою. Крім того, вони допустили маніпуляції з питаннями, які ставилися респондентам. З тих пір ми обов'язково уточнюємо у соціологів, хто є замовником опитування.
Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини