Опитування: 28% українців вважають Сталіна "мудрим керівником"

10.04.2018, 17:13
Опитування: 28% українців вважають Сталіна
Ілюстративне фото: iStock/Global Images Ukraine

77% опитаних вважають Сталіна "жорстоким, нелюдським тираном, винним у знищенні мільйонів безневинних людей"

Серед українців в цілому переважає негативне ставлення до Йосипа Сталіна, однак близько третини громадян вважають радянського диктатора "мудрим керівником". Про це свідчать результати опитування, проведеного в Україні і Росії відповідно Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) і Левада-Центром.

Згідно з дослідженням, 42% опитаних українців ставляться до Сталіна з неприязню, страхом чи ненавистю, 30% - байдуже, 14% - позитивно (з повагою, симпатією чи захопленням).

"Мудрим керівником" лідера СРСР назвали 28% респондентів, 52% не згодні з таким визначенням. 77% опитаних в Україні вважають, що "Сталін - жорстокий, нелюдський тиран, винний у знищенні мільйонів безневинних людей", однак у 9% інша думка з цього приводу.

Майже 23% учасників опитування вважають, що українці "ніколи не зможуть обійтися" без такого керівника, як Сталін, але 60% мають іншу думку. 57% респондентів практично впевнені, що не хотіли б жити і працювати при такому лідері країни, як Сталін.

У Росії ж до диктатора позитивно ставляться 40% опитаних. Мудрим керівником Сталіна вважають 58% росіян, жорстоким нелюдським тираном - 44%. Потребу в керівнику сталінського типу висловили 33% громадян РФ.

Ставлення до Сталіна в Україні та РФ,% опитаних

Опитування КМІС було проведено 5-21 лютого 2018 року методом особистого інтерв'ювання 2043 респондентів в 110 населених пунктах, за винятком тимчасово окупованих АР Крим і ОРДЛО. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% - близьких до 25%, 2% - близьких до 10%, 1,4% - близьких до 5%.

У грудні 2017 року опитуванні Рейтингу 30% респондентів заявили, що шкодують про розпад СРСР.

У листопаді 2016 року 65% українців, опитаних Центром Разумкова, заявили, що не хочуть відновлення СРСР.

Таблиці і графіки: kiis.com.ua

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих