RU

ООН зареєструвала в Україні понад 54 тисяч біженців

27.06.2014, 16:39
ООН зареєструвала в Україні понад 54 тисяч біженців - Фото
Фото: ЕРА
Агентство ООН у справах біженців спостерігає збільшення внутрішнього переміщення в Україну. Про це йдеться в повідомленні на його офіційному сайті. "За оцінками агентства, 54 400 осіб були змушені покинути свої будинки, з них 12 000 виїхали з Криму, решту переселенці становлять жителі східних регіонів. Протягом тижня кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО) збільшилася більш ніж на 16 400 осіб", - сказано в повідомленні.

Як наголошується, зростає кількість біженців з України в Росії та інших країнах, проте поки відносно невелика кількість звернулася за відповідним статусом. "З початку року 110 тисяч українців виїхало до Росії і більше 750 чоловік з України попросили притулку в Польщі, Білорусі, Чехії та Румунії. Тільки 9600 чоловік із загальної кількості новоприбулих попросили притулку в Росії", - йдеться в повідомленні.

За даними ООН, українці, які прибули до Росії в останні дні, в основному знаходяться в Ростові-на-Дону (12900 осіб, серед яких 5000 дітей) та Брянську (6500 осіб). У Ростові люди були розселені в будівлях комунальної власності або наметових таборах. У Брянську більшість проживає у родичів і друзів.

"Збільшення кількості переміщених осіб збігається з недавнім погіршенням ситуації у Східній Україні. Переміщення особи вказують на погіршення правопорядку, побоювання викрадень, порушення прав людини і порушення функціонування служб в регіоні", - повідомили в ООН.

Як підкреслюється в повідомленні, в Україні переміщені особи зараз стикаються з такими проблемами, як доступ до соціальних послуг, пошук довгострокового житла та працевлаштування, оформлення реєстрації. "Більшість ВПЛ забезпечені тимчасовим житлом і допомогою від місцевої влади, громадських організацій та пожертвувань від приватних осіб. Уряд повинен створити центральний орган для координації допомоги внутрішньо переміщених осіб", - повідомили в агентстві.

Нагадаємо, раніше помічник генерального секретаря ООН в області прав людини Іван Шимонович на засіданні Радбезу ООН заявив, що в Україні за останні тижні спостерігається зростання числа вимушених переселенців у зв'язку з конфліктом у Донбасі.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини