RU

Онопенко не вірить, що судді відправлять його у відставку

10.03.2011, 15:25

Глава Верховного Суду України Василь Онопенко вважає, що пленум суду не прийме його відставки 11 березня. "Я думаю, що не набереться необхідна кількість голосів за мою відставку. Питання адже не про мене, а про незалежність судової системи в Україні", - сказав В.Онопенко газеті "Kyiv Post".

В.Онопенко передбачив, що менше половини з 49 суддів підтримають його відставку, яку ініціювали 19 суддів того ж суду.

Нагадаємо, вчора судді Верховного Суду підготували подання про висловлення недовіри глави суду В.Онопенку. Під документом підписалися 19 з 49-ти суддів, які реалізовували надане їм під час судової реформи право висловлення недовіри В.Онопенка.

"Замість вирішення основних проблем у сфері судоустрою, діяльність глави Верховного Суду мала переважно політичний характер, що призвело до політизації Верховного Суду в очах вищих посадових осіб держави і, на наш погляд, спонукало суб'єктів законодавчої ініціативи до ініціювання зазначених законодавчих змін", - заявили судді.

Документ має бути розглянутий на пленумі Верховного Суду в п'ятницю, 11 березня.

В.Онопенко очолює Верховний Суд України з вересня 2006 року. Інформація про його можливу відставку шляхом висловлення йому недовіри пленумом ВР з'явилася у кінці лютого. Джерело у Верховному Суді заявило газеті "Коммерсант", що суддів ВР ніби викликали на "співбесіду" до Адміністрації Президента. "В обмін на голосування за висловлення недовіри Онопенку обіцяли посаду заступника голови Верховного Суду", - повідомило джерело.

Василь Онопенко: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини