RU

Оніщук: Для зміни статусу російської мови потрібно 300 голосів

24.02.2010, 11:50

Міністр юстиції України Микола Оніщук заявляє, що зміна статусу державної мови може відбутися лише за умови внесення змін до Конституції України. Про це він розповів вчора в інтерв'ю журналістам перед початком "гарячої лінії" у клубі Кабінету Міністрів України.

За інформацією прес-служби Мін'юсту, М.Оніщук, відповідаючи на питання щодо його ставлення до пропозицій надати російській мові статусу другої державної, зазначив: "Питання української мови як державної визначено Конституцією і без внесення змін до Конституції це питання вирішити неможливо... За моїм переконанням, Конституція України, закон про мови створили належну базу для використання державної мови та інших мов".

На думку Міністра юстиції, у громадян України немає жодних обмежень у використанні в побуті будь-якої мови, зокрема мов меншин.

Нагадаємо, раніше лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявив, що Україна ратифікувала Європейську хартію регіональних мов, "яка передбачає застосування російської мови на території Україні в діловодстві, в медицині, в судочинстві і у всіх регіонах там, де є необхідність, вона буде застосовуватися". "І у всіх регіонах, там, де є необхідність, вона буде застосовуватися, тобто права російськомовного населення не будуть обмежені. Для цього буде прийнято відповідний законопроект, який імплементуватиме Європейську хартію", - додав лідер Партії регіонів.

Вибори Президента України: добірка новин>>>
Двомовність - за і проти: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини