RU

Омбудсмен попросила Януковича помилувати Юрія Луценка

05.04.2013, 22:09
Омбудсмен попросила Януковича помилувати Юрія Луценка - Фото
Валерія Лутковська (фото - ombudsman.gov.ua)

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до президента України Віктора Януковича з проханням про помилування екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

На початку свого звернення омбудсмен нагадала "вельмишановному Віктору Федоровичу", що "згідно з пунктом 27 частини першої статті 106 Конституції України та частиною першою статті 87 Кримінального кодексу України президент України здійснює помилування стосовно індивідуально визначеної особи".

"Здійснюючи протягом року провадження у справі Луценка Ю.В., можу констатувати таке. За час відбування основного покарання в місцях позбавлення волі у Луценка Ю.В. неодноразово фіксувалось погіршення стану здоров'я багатьма медичними фахівцями, що призвело до необхідності оперативного хірургічного втручання" , - зазначає Лутковська.

За її словами, "на сьогоднішній день стан його здоров'я потребує постійного нагляду та контролю в спеціалізованих медичних закладах, ефективно забезпечити які складно в умовах відбування покарання".

"Станом на квітень 2013 року Луценко Ю.В. фактично відбув більшу частину призначеного судом покарання. Враховуючи Вашу, шановний Вікторе Федоровичу, позицію щодо необхідності гуманізації системи відбування покарання, а також зважаючи на європейські стандарти в галузі прав людини, які передбачають забезпечення ефективної медичної допомоги особам, що утримуються в місцях позбавлення волі, прошу Вас помилувати Луценка Юрія Віталійовича та звільнити його від основного покарання на підставі статті 85 Кримінального кодексу України", - йдеться у зверненні уповноваженого Ради з прав людини.

Нагадаємо, 3 квітня за підсумками розгляду касації на вирок за посадові злочини Вищий спецсуд залишив у силі термін покарання Луценка - чотири роки позбавлення волі. У заяві верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон і єврокомісара з питань політики розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле наголошується, що сторони з жалем відзначили вчорашнє рішення українського суду.

Досьє на Валерію Лутковську

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини