RU

Олігархи мають намір судитися з Росією за кримські активи

17.03.2015, 16:42
Олігархи мають намір судитися з Росією за кримські активи - Фото
Севморзавод, захоплений владою Росії (фото - meridian.in.ua)
Українські олігархи готують позови до міжнародних судів через захоплення їхніх активів в Криму російською окупаційною владою. Про це повідомляє Німецька хвиля.

Незаконна "націоналізація" російською владою власності в Криму торкнулася багатьох українських бізнес-груп.

Президент України Петро Порошенко втратив Севастопольський морський завод і пов'язані з ним підприємства. У Олександра Лещинського забрали ПАТ Кримхліб.

Однією з перших жертв "націоналізації" стала група Приват, співвласником якої є голова Дніпропетровської облдержадміністрації Ігор Коломойський. Зокрема, це стосується активів і майна ПриватБанку. Лідер сепаратистів Криму Сергій Аксьонов пояснив рейдерську "націоналізацію" необхідністю повернути гроші вкладникам цього банку.

В Приваті не сприймають таку аргументацію. "Якщо вас грабують на вулиці і кажуть, що це для того, щоб комусь допомогти, то не думаю, що це законна дія. Нас обікрали, пограбували", - заявив виданню генеральний заступник голови правління Приватбанку Юрій Пікуш. Він не пов'язує відчуження з політичною позицією Коломойського. "Я пов'язую це з політичною позицією іншого пана, якого ми не дуже поважаємо, президента Росії Путіна, - уточнив Пікуш.

За словами топ-менеджера, у Приватбанку забрали більше, ніж було необхідно для повернення вкладів. Крім банківських відділень, Приват втратив у Криму 32 АЗС, ряд санаторіїв, один з яких, "Форос", оцінений в $40 млн. Він розповів, що ПриватБанк звертався до Росії з проханням повернути активи, однак не отримав відповіді.

Телекомунікації як один із стратегічних ресурсів стали одним з основних об'єктів "націоналізації" на півострові. У Київстару було відчужене все рухоме і нерухоме майно. Та ж доля спіткала і телекомунікаційний бізнес групи СКМ Ріната Ахметова: Укртелеком, мобільного оператора ТриМоб і групи Vega.

СКМ також втратила свої активи в енергетиці - в січні було відчужено ДТЕК Крименерго, а банки ПУМБ і Ренесанс Кредит закрили всі свої відділення в Криму.

У олігарха Дмитра Фірташа  "націоналізували" частку в ПАТ Кримгаз. З іншого боку, його два великих підприємства - Кримський титан і Кримсода - змогли продовжити роботу, перереєструвавшись за російським законодавством.

Позови до судів щодо "націоналізації" вже готують в СКМ і Приваті, розглядають можливість захисту інтересів в суді в Київстарі.

"Ми не бачимо законних підстав для "націоналізації" майна операторів на території півострова Крим і розцінюємо це як посягання на приватну власність", - заявили в СКМ. "Зараз проводиться всебічна юридична експертиза ситуації, а також розробляється план подальшого захисту своєї власності, в тому числі і в міжнародних судах", - додали в прес-службі.

Юристи Привата також зайняті підготовкою документів для судів. "Міжнародні юристи займаються підготовкою відповідних документів. Поки недоцільно розкривати цю інформацію", - додав Юрій Пікуш.

Нагадаємо, 28 лютого російська окупаційна адміністрація Севастополя на своєму позачерговому засіданні прийняла рішення про "націоналізацію" Севастопольського морського заводу, що належить президенту України Петру Порошенку.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини