Олігарх Пінчук вирішив висловитися про політику і компроміси з РФ

30.12.2016, 14:45
Олігарх Пінчук вирішив висловитися про політику і компроміси з РФ - Фото
Віктор Пінчук

Олігарх, який активно працював на російському ринку, заговорив про компроміси з агресором

Україна повинна бути готова до компромісів і тверезо оцінити свої плани на найближче майбутнє, щоб жити в мирі та процвітанні. Про це пише український бізнесмен Віктор Пінчук в своїй колонці для The Wall Street Journal.

Пінчук відзначає, що перемога Дональда Трампа на виборах в США стурбувала українців, оскільки нова адміністрація США може почати формувати з РФ інші відносини, ніж ті, що були у Барака Обами. Росія, нагадує олігарх, насильно анексувала Крим і сформувала (і продовжує підтримувати) так звані сепаратистський рух в східних регіонах, щоб взяти цю частину України під свій контроль. "Ми також побоюємося, що тенденції в Європі, спрямовані проти істеблішменту, виллються на виборах на Континенті в прихід лідерів, які захочуть укласти з Кремлем угоду", - пише він.

Пінчук переконаний, що подібні угоди без відома українців і за їх спиною укласти не можна: "Наші громадяни вже продемонстрували, що вони почнуть боротьбу, якщо у них відберуть перспективу жити у вільній, демократичній, толерантній і справедливій державі". Однак це не скасовує необхідності вчитися жити в нових умовах, вважає Пінчук. На його думку, нова команда Білого дому може дати Україні шанс впоратися з російським вторгненням.

Так, Україна повинна бути вірною своїм принципам - Україна має право вибирати свій власний шлях, охороняти свою територіальну цілісність і будувати успішну державу. А країна-агресор повинна виконати зобов'язання, взяті в 2014-2015 рр - забезпечити припинення вогню, вивести війська і озброєння з Донбасу, чого вона досі не зробила. Але все це може бути частиною більше картини, в якій від України будуть потрібні хворобливі компроміси, пише Пінчук.

"Розглянемо наступні ідеї. Україна повинна задуматися над питанням про тимчасову відмову від членства в ЄС як нашої мети на найближче майбутнє. Слід побудувати європейську країну, стати привілейованим партнером, а потім обговорити приєднання", - вважає бізнесмен.

"Ми дотримуємося позиції, що Крим - це Україна, і він повинен повернутися. Але Крим не повинен перешкодити справедливій ​​для всіх домовленості про закінчення війни на сході. Знадобиться 15-20 років, щоб забезпечити достатнє економічне зростання, стабілізувати інфраструктуру, соціальну захищеність і фінансову систему. Тоді все в Криму захочуть жити в Україні", - пише він.

"Конфлікт на сході ініційований з-за кордону і не є рухом за автономію або громадянською війною. Для чесних виборів нема умов, поки Україна не поверне повний контроль над своєю територією. Але нам, можливо, варто не звертати уваги на цю істину і дозволити провести місцеві вибори ", - відзначає олігарх. Він визнає, що українці Донбасу, які пережили безліч поневірянь, можуть сприйняти такий крок як зраду. "Але якщо така ціна, яку Україна повинна заплатити, щоб показати свою готовність до мирного возз'єднання, можливо, потрібно піти на цей компроміс, щоб врятувати мільйони життів", - вважає Пінчук.

"Нарешті, давайте визнаємо, що Україна не приєднається до НАТО в найближчій або середньостроковій перспективі. Такої угоди немає в порядку денному, а якби була, вона могла б викликати міжнародну кризу непередбачуваних масштабів", - вважає він. Тому Україні потрібно прагнути до альтернативної домовленості щодо безпеки і вибрати нейтральний статус як середньострокову даність.

За офіційними даними, у Пінчука з осені 2013 року не залишилося прямих ділових зв'язків з країною-агресором.

Відомо також, що Пінчук, відомий своєю підтримкою конкурентки Трампа Хілларі Клінтон, виділяв $150 тис фонду самого Трампа для організації його виступу в рамках своєї Ялтинської європейської стратегії (YES). Пінчук зустрівся з Трампом кілька років тому в Нью-Йорку і запропонував виступити.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев