Окупація України: у Stratfor розповіли про можливі сценарії

18.01.2016, 12:36
Окупація України: у Stratfor розповіли про можливі сценарії - Фото
Фото: topwar.ru
Американські військові фахівці за запитом аналітичної компанії Stratfor підрахували, яка кількість особового складу буде потрібна армії РФ для трьох різних варіантів подальшої окупації української території, і за який час можуть бути здійснені ці сценарії. Дані наведені в звіті компанії, названому "Wargaming Ukraine".

Опція перша: сухопутний коридор

000.jpg


Задача: з'єднати окуповані Крим і райони Донбасу. При цьому сценарії агресору потрібно буде просунутися більш ніж на 400 км вглиб України і контролювати близько 46,6 тисяч кв. км території з населенням приблизно два мільйони людей. При такому розвитку подій ударні сили РФ будуть намагатися швидко просунутися в напрямку Херсона та Нової Каховки, де згодом створять потужні укріпрайони. Виникне більше 450 км нових оборонних ліній.

На думку аналітиків, ця операція інтервентів займе близько 14 днів із задіянням від 26 до 36 тисяч військовослужбовців. Щоб протистояти такому типу окупації, Україні доведеться виставити на напрямку до 42 тис. військовослужбовців. У тому випадку, якщо НАТО втрутиться в конфлікт і відправить
свій контингент, росіянам доведеться наростити війська, зайняті в операції, до 40-55 тис. чоловік.

Опція друга: захоплення всього півдня України

111.jpg


Задача: з'єднання по південному узбережжю Чорного моря захоплених територій Донбасу з Кримом і подальшої окупацією на захід від перешийка - аж до Придністров'я. Україна повністю відрізається від моря. Для операції знадобиться близько 40-60 тисяч особового складу атакуючих військ, і ще 80-120 тисяч - для утримання території. При такому сценарії інтервенти просунуться в Україні на 645 км і захоплять близько 104 тис. Кв. км землі.

На такий варіант окупації піде від 23 до 28 днів. Під окупантами виявиться близько 6 млн чоловік населення. Для успішного протистояння цим сценарієм Москви буде потрібно від 13,2 до 120 тисяч чоловік військ ЗСУ.


Опція третя: Захоплення всієї лівобережної України
333.jpg

 
Задача: відкинути захисників України за Дніпро, окупувавши майже половину території країни. Крайній сценарій, який, на думку експертів, малоймовірний через те, що потрібна значна кількість військ РФ на захопленій землі. Партизанський опір на обширних окупованих територіях буде "вкрай інтенсивним", відзначають аналітики.

Атакуючі сили армії РФ для такої опції вказані в діапазоні від 91 до 135 тисяч солдатів. Для утримання території знадобиться така ж кількість військовослужбовців окупанта. Інтервенція в Україні розтягнеться на 402 км із захопленням близько 223 тисяч кв. км території та 13 млн населення.

На такий апокаліптичний сценарій Stratfor відводить ЗС РФ від 11 до 14 днів, відзначаючи, що для ефективного опору Україні доведеться поставити під штик до 260 тисяч захисників.

Читайте також: Кремль не має наміру забиратися з України - Stratfor

Четверта і п'ята опції Кремля є варіаціями "обмеженої" інвазії (розширення окупованої території до кордонів Луганської та Донецької областей, захоплення тільки півдня східної України, т.д). Шостий варіант припускає блискавичні локальні операції НД РФ по всій протяжності російсько-українського кордону, що дозволить Кремлю тримати офіційний Київ в постійній напрузі і "розсіювати" ЗСУ по значній території.

Висновок американських експертів однозначний: для втілення в життя повною мірою третього сценарію у Росії немає коштів. Для всіх інших варіантів шанси значно вище.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина