RU

Охорона не хотіла впускати Тупицького в будівлю КСУ – Укрінформ

30.12.2020, 18:09
Охорона не хотіла впускати Тупицького в будівлю КСУ – Укрінформ - Фото
Олександр Тупицький (Фото: Юрій Смірнов/LIGA.net)

Судді Конституційного суду 5 січня проведуть збори, де розглянуть указ президента Володимира Зеленського  про відсторонення від посади судді голови КСУ  Олександра Тупицького. Сьогодні вранці охорона суду не хотіла пропускати його на робоче місце, повідомляє  Укрінформ із посиланням на джерело в КСУ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Збори суддів відбудуться 5 січня о 12:00. Будуть розглядати питання відсторонення голови суду", – сказав співрозмовник агентства.

За його словами, сьогодні вранці служба охорони не пропускала Тупицького в будівлю КСУ, але глава секретаріату суду замовив для нього пропуск, і Тупицький потрапив на робоче місце.

  • 28 грудня  Тупицький не прийшов до офісу генпрокурора для отримання підозри  про підкуп свідків і введення суду в оману. Йдеться про  справу колишнього глави Вищого господарського суду Віктора Татькова.
  • ОГП направив клопотання президенту Володимиру Зеленському про відсторонення Тупицького з посади судді строком на два місяці на час розслідування. Однак в законі про КСУ немає прямої вказівки на такий спосіб відсторонення від посади.
  • У КСУ  перерахували підстави для можливого відсторонення або звільнення судді КСУ і заявили, що стаття 154 КПК, на яку посилається ОП, не може бути такою підставою.
  • Учора Зеленський, зсилаючись на ст. 154 КПК, видав указ про відсторонення Тупицького з посади судді КСУ строком на два місяці. В ОП підкреслили, що не звільнили Тупицького, не припинили його повноваження, а саме тимчасово відсторонили від посади.
  • Сьогодні в КСУ заявили, що вважають указ президента про відсторонення Тупицького нікчемним, а його видання, на думку суддів, може стати підставою для притягнення до кримінальної відповідальності.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини