RU

Огризко побачив, як Росія публічно принизила Україну

05.10.2011, 10:46

Дії російської влади щодо судової заборони Об'єднання українців Росії (ОУР) є публічним приниженням України, і вони потребують рішучої реакції з боку української влади. Про це заявив заступник голови політради партії Наша Україна, екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко, коментуючи рішення Замоскворецького суду Москви, який підтримав позицію Міністерства юстиції РФ у справі про ліквідацію ОУР і відкрив дорогу до розгляду справи у Верховному суді РФ.

Як повідомляє прес-служба Нашої України, Огризко зазначив: "Російська влада продовжує показове знищення найвпливовіших організацій українців Росії. Слідом за ліквідацією 27 січня 2010 року за рішенням Верховного суду РФ Федеральної національно-культурної автономії українців Росії, російська влада взялася за ліквідацію Об'єднання українців Росії".

На думку політика, в цій ситуації для української влади вдавати, начебто нічого не відбувається, означає демонструвати власну слабкість і неспроможність. "Москва поважає лише сильних і тих, хто не дозволяє себе принижувати", - указав він.

Огризко переконаний, що для України маркерами взаємоповаги та рівноправності у відносинах з Росією є не тільки питання газу, флоту або експортних квот, але й захист прав наших співвітчизників. "Саме тому ми вимагаємо від українського Міністерства закордонних справ і президента Віктора Януковича адекватної і рішучої реакції", - наголосив нашоукраїнець.

Також він вважає, що Україна повинна провести симетричну перевірку на предмет відповідності законам України діяльності ряду проросійських організацій, зокрема, Єдиної вітчизни, Російського руху України, Російської громади Криму, Координаційної ради російських організацій Таврії та ряду інших.

Крім того, в подібній ситуації необхідно припинити фінансування з держбюджету України проросійських організацій, зокрема, Ліги слов'янської молоді, які патронують відомі чиновники українського уряду. "Тільки такі дії можуть охолодити завзятість російської влади щодо тотальної зачистки українських організацій в Росії", - наголосив Огризко.

Володимир Огризко: біографія, новини>>>
Україно-російські відносини: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини